Jevtić uratował punkt dla Kolejorza

Piłkarze Lecha Poznań w piątkowym spotkaniu Lotto Ekstraklasy zremisowali przed własną publicznością 1:1 z zespołem krakowskiej Wisły. Bramkę dla Kolejorza w ostatniej akcji meczu zdobył Darko Jevtić.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla zawodników Wisły Kraków, którzy objęli prowadzenie już w 8. minucie. Kamil Wojtkowski po znakomitym przyjęciu piłki, odegrał do Carlitosa, który precyzyjnym strzałem pokonał Matusa Putnockiego. Poznaniacy powinni wyrównać w 36. minucie. Najpierw mocno z dystansu uderzał Maciej Makuszewski, Buchalik odbił piłkę przed siebie, dobijał Darko Jevtić, lecz trafił wprost w bramkarza. Chwilę później przed szansą na strzelenie gola stanął Maciej Gajos, jednak i tym razem znakomicie między słupkami interweniował Michał Buchalik. Tuż przed przerwą Volodymyr Kostevych podał do Radosława Majewskiego, pomocnik huknął bez zastanowienia, ale i tym razem nie był w stanie pokonać dobrze dysponowanego bramkarza Białej Gwiazdy.

Poznaniacy po przerwie ruszyli do zmasowanych ataków. Kilkukrotnie stwarzali sobie niezłe sytuacje bramkowe, jednak za każdym razem piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki. W 66. minucie dobrze w szesnastkę dośrodkował Darko Jevtić, główkował Łukasz Trałka, jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po chwili Deniss Rakels odegrał znakomicie do Gytkjaera, Duńczyk strzelił mocno, ale i tym razem znakomicie spisał się Buchalik. W 83. minucie wyrównującą bramkę powinien zdobyć Deniss Rakels, jednak jego strzał głową okazał się minimalnie niecelny. Po chwili do siatki trafił Maciej Makuszewski, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej… Emira Dilvera. Poznaniacy dopięli swego w 94. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Darko Jevtić.

Lech Poznań – Wisła Kraków 1:1 (0:1)
90′ Darko Jevtić – 8′ Carlitos

Żółte kartki: Gumny (Lech)
Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)
Widzów: 26 361

Lech Poznań: Putnocky – Gumny (81′ Barkroth), Nielsen (71′ Rakels), Dilaver, Kostewycz – Trałka, Gajos (83′ Radut) – Makuszewski, Majewski, Jevtić – Gytkjaer

Wisła Kraków: Buchalik – Cywka, Głowacki, Arsenić, Sadlok – Basha, Wojtkowski (71′ Halilović) – Boguski (67′ Silva), Pérez, Jesus Imaz – Lopez (76′ Balanyuk)

Author: Wojciech Budzyk