Kolejorz powrócił na zwycięskie tory

W meczu 16 kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań pokonał Wisłę Płock 2:1. Tuż przed trzydziestą minutą gry Wisła Płock objęła prowadzenie. Po wrzucie piłki z autu z lewej strony boiska, bramkę zdobył Damian Szymański, który był niepilnowany w środku pola karnego. Na początku doliczonego czasu gry Kolejorz wyrównał stan meczu. Zablokowany strzał Roberta Gumnego odbił się od Gytkjaera, piłka trafiła przed pole karne, gdzie bardzo dobrze odnalazł się Jević. Szwajcar uderzył tuż przy słupku i zdobył bramkę. Nie był to jeszcze koniec emocji w pierwszej połowie, ponieważ chwilę później Lech objął prowadzenie. Christian Gytkjaer wbiegł w pole karne, minął Igora Łasickiego i bardzo ładnie strzelił pod poprzeczkę.

Lech Poznań – Wisła Płock 2:1 (2:1)

Bramki: Darko Jevtić (45’), Christian Gytkjaer (45’) – Damian Szymański (29’)

Żółte kartki: Darko Jevtić (54’) – Cezary Stefańczyk (71’), Ricardinho (76’), Karol Angielski (90’)

Lech Poznań: Jasmin Burić – Robert Gumny, Rafał Janicki, Thomas Rogne, Volodymyr Kostevych – Łukasz Trałka, Pedro Tiba, Darko Jevtić (74’ Maciej Gajos) – Maciej Makuszewski (66’ Marcin Wasielewski), Christian Gytkjaer (90’ Dioni Villalba), Kamil Jóźwiak

Wisła Płock: Thomas Dahne – Cezary Stefańczyk, Igor Łasicki, Alan Uryga, Marcin Warcholak – Damian Rasak (76’ Karol Angielski), Dominik Furman, Nico Varela (85’ Carlitos), Damian Szymański, Giorgi Merebaszwili (76’ Semir Stilić) – Ricardinho

Author: Wojciech Budzyk