Kolejorz rozgromił Bruk-Bet przy Bułgarskiej!

W spotkaniu 21. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy liderujący w tabeli poznański Lech podejmował przy Bułgarskiej Bruk-Bet Termalicę Niecieczę.

Podopieczni Macieja Skorży wyszli na prowadzenie w 18 minucie. Velde znakomicie dośrodkował na głowę Ishaka, który wyskoczył wyżej niż dwójka rywali i głową skierował piłkę do bramki. Dziewięć minut później było już 2:0. Kamiński znajdujący się przed polem karnym odegrał do Ramireza. Hiszpan próbował zwodem minąć rywala jednak minęła go tylko piłka. Błyskawicznie do futbolówki dopadł Kamiński i piekielnie mocnym uderzeniem podwyższył prowadzenie. Ramirez na swoje trafienie czekał do 44 minuty. Dostał kapitalne podanie od Kamińskiego, minął zwodem rywala i skierował piłkę do siatki obok Loski!

W 55 minucie piłka zagrana z głębi pola trafiła do Kamińskiego. Skrzydłowy Kolejorza zagrał piłkę wzdłuż linii końcowej między nogami Loski gdzie czekał Salamon i pewnie skierował piłkę do bramki. Wynik spotkania w 85 minucie na 5:0 ustalił Kownacki. Pereira zagrał krzyżowe podanie do Ba Loui, który uderzył w kierunku bramki. Piłka toczyła się jednak dość leniwie i dopadł do niej powracający na Bułgarską wychowanek Kolejorza i zdobył piątą bramkę dla Lecha.

Lech Poznań – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 5:0 (3:0)

18′ Ishak, 27′ Kamiński, 44′ Ramirez, 55′ Salamon, 85′ Kownacki

Lech: Bednarek – Pereira, Salamon, Milic (71′ Satka), Rebocho – Kvekveskiri, Karlstrom (60′ Tiba) – Velde (60′ Ba Loua), Ramirez (71′ Antczak), Kamiński – Ishak (43′ Kownacki)

Bruk-Bet: Loska – Biedrzycki (53′ Wasielewski), Putivtsev, Domgjoni, Hybs – Wlazło – Grzybek, Bonecki (62′ Mesanovic), Radwański (53′ Grabowski), Stefanik (46′ Hubinek) – Śpiewak (77′ Kocyła)

Author: Wojciech Budzyk