Michał Dembek w parze z Florinem Mergeą w półfinale debla!

Jedyny polski tenisista, który pozostał w turnieju deblowym awansował do półfinału. Michał Dembek w parze z Rumunem Florianem Mergeą wygrali w trzech setach z parą Simone Bolelli i Gianluca Mager 7:6, 4:6, 10-8.

Polsko-rumuńska para zagrała drugi dzień z rzędu mecz zakończony super-tiebreakiem. Wczoraj pokonali najwyżej rozstawionych zawodników w turnieju, a dziś wygrali z włoskimi tenisistami. Jednym z nich był Bolelli, który w 2015 roku wygrał wielkoszlemowy Australian Open w parze z Fabio Fogninim. Tym razem grał w parze z Gianlucą Magerem, ćwierćfinalistą poznańskiego challengera w singlu.

Pierwsza partia początkowo była świetna dla Dembka i Mergei, prowadzili 5:1, dwukrotnie przełamując swoich rywali. Włoska para jednak nie zamierzała się poddać, zaczęła grać na światowym poziomie i doprowadziła do remisu 5:5. Set zakończył się tie-breakiem, którego polsko-rumuńska para wyszarpała z rąk rywali. Dembek przyznał po meczu: – Pierwszy set mieliśmy prawie wygrany, jednak popełniłem proste błędy i rywale nas doszli. Na szczęście, wszystko skończyło się dla nas dobrze – komentował później Dembek.

Kolejny set był bardzo wyrównany, żadna z par nie potrafiła uciec na dwa gemy. Jednak przy wyniku 5:4 dla Włochów, serwis Dembka został przełamany i partia zakończyła się wynikiem 6:4 dla Włochów, którzy doprowadzili do supertie-breaka. Pary grały punkt za punkt, jednak partie i cały mecz na swoją korzyść rozstrzygnęła para polsko-rumuńska dwiema piłkami. – Mecz był bardzo trudny, włoska para była świetna, jednak mój partner moim zdaniem rozstrzygnął to spotkanie piłką na 9:8, kiedy zdobył niesamowity punkt – przyznał Polak.

W następnej rundzie Dembek wraz ze swoich deblowym partnerem zagrają już w piątek z parą włosko-hiszpańską Andrea Vavassori/ oraz David Vega Hernandez.

Alessandro Giannessi (13) vs Daniel Masur 7:6, 4:6, 6:3
Andreas Siljestrom / Elias Ymer vs Nathaniel Lammons / Fernando Romboli (2) 7:6, 6:3
Michał Dembek / Florin Mergea vs Simone Bolelli / Gianluca Mager 7:6, 4:6, 10:8

Andrea Vavassori vs Oscar Otte (9) 7:6,6:2
Joao Domingues (11) vs Pedro Sousa (5) 3:6, 6:3, 3:6
Javier Barranco Cosano / Raul Brancaccio vs Pedro Martinez / Mark Vervoot 3:6, 3:6
Andrea Vavassori / David Vega Hernandez (3) vs Joao Domingues / Alexey Vatutin 6:1, 6:1

Źródło: Materiały prasowe Poznań Open

Author: Wojciech Budzyk