Pewne zwycięstwo Kolejorza na inaugurację przy Bułgarskiej!

W pierwszym domowym meczu sezonu 2019/2020 Lech Poznań podejmował Wisłę Płock. Inauguracja na Bułgarskiej wypadła okazale! Kolejorz rozgromił rywala 4:0.

Podopieczni Żurawia od początku ruszyli do ofensywy i już w 13 minucie wyszli na prowadzenie. Tomczyk ruszył za piłką w pole karne, gdzie został sfaulowany przez spóźnionego Żynela. Sędzia wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł kapitan Lecha Jevtić i otworzył wynik spotkania. Potem obu ekipom brakowało wykończenia, ale mecz mógł się podobać. Jevtić z Tibą doskonale współpracowali próbując rozmontować defensywę rywala. Do ataków często podłączali się boczni obrońcy. Efektem tego była akcja z 42 minuty. Kostewycz urwał się na lewej flance i zagrał do Jevtica, który uderzył głową na bramkę Wisły. Futbolówka niestety tylko trafiła w poprzeczkę.

Po przerwie Wisła mogła wyrównać, ale uderzenia Zawady i Furmana nie znalazły drogi do bramki. Strzał tego drugiego zatrzymał się na spojeniu. Odpowiedź Kolejorza była znakomita. Jevtić doskonale zagrał do Gytkjaera, który w swoim stylu doskonale dołożył nogę i podwyższył prowadzenie. Na początku doliczonego czasu gry fenomenalną akcją popisał się Jóźwiak. Zwodem minął obrońcę Wisły i uderzeniem na dalszy słupek umieścił piłkę w siatce! Dwie minuty później Tiba doskonałym prostopadłym podaniem obsłużył Gytkjaera. Duński snajper przymierzył idealnie tuż przy słupku i ustalił wynik spotkania na 4:0!

Lech Poznań – Wisła Płock 4:0 (1:0)