Posnania lepsza od Sparty Jarocin w barażowym starciu! Ekstraliga zostaje w Poznaniu.

W barażowym starciu, którego stawką była gra w Ekstralidze rugby Posnania na własnym obiekcie podejmowała w derbowym starciu Spartę Jarocin.

Od początku do natarcia przeszli gospodarze. Pierwsze efekty przewagi Posnanii miały już miejsce w 2. minucie. Przyłożeniem popisał się najlepszy zawodnik Posnanii Daniel Gdula. Kapitan Muszkieterów skutecznie kopnął na słupy z podwyższenia. Sześć minut później na znakomitej szybkości Posnania wykonała rzut wolny i drugi komplet siedmiu punktów na swoje konto zapisał Gdula. Po tym przyłożeniu role na boisku się odwróciły i karty zaczęła rozdawać Sparta. W 11 minucie przyłożeniem popisał się Bartosz Włodarek, a skutecznie podwyższył Kacper Włodarek. Po kwadransie gry Spartanie cieszyli się z kolejnego przyłożenia, jednak nieskuteczne podwyższenie sprawiło, że goście nie wyrównali stanu spotkania. 19 minuta przyniosła pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie dla Sparty. Kacper Włodarek popisał się skutecznie egzekwowanym rzutem karnym.

W 31 minucie Posnania przerwała niezwykle skutecznie okres przewagi rywala. Znakomitym rajdem popisał się Gdula i odzyskał prowadzenie dla swojej drużyny! Oczywiście próba podwyższenia również była skuteczna. Tuż przed przerwą rugbyści Posnanii zanotowali czwarte przyłożenie. Tym razem do protokołu sędziowskiego wpisał się Michał Wrona notując przyłożenie. Wynik pierwszej połowy na 28:15 skutecznym podwyższeniem ustalił Gdula.

Cztery minuty po wznowieniu gry Wrona zanotował swoje drugie przyłożenie w tym spotkaniu. Tradycyjnie wręcz skutecznym podwyższeniem ponownie popisał się Gdula. W 52 minucie kapitan Muszkieterów popisał się skutecznym kopem z rzutu karnego i podwyższył prowadzenie Posnanii na 38:15. Cztery minuty później filar gospodarzy zapisał na swoim koncie czwarte przyłożenie i skuteczne podwyższenie. 59 minuta przyniosła odpowiedź Sparty. Skutecznym przyłożeniem popisał się Jan Kajka, a Kacper Włodarek skutecznie podwyższył.

71 minuta to kolejne przyłożenie gospodarzy. Tym razem w protokole meczowym zapisał się Bartosz Kubalewski oraz tradycyjnie skutecznie podwyższył Gdula. Trzy minuty później piąte przyłożenie i 8 podwyższenie (!) w tym spotkaniu zanotował kapitan Posnanii! Daniela można niewątpliwie nazwać architektem utrzymania Posnanii w Ekstralidze! Ambicje pokazali w końcówce Spartanie i Bartosz Tondaś zanotował czwarte przyłożenie dla swojej drużyny, a wynik spotkania w 80 minucie ustalili goście dorzucając siedem punktów.

Posnania Poznań – Sparta Jarocin 59:34 (28:15)

Posnania: Daniel Gdula 44 (5P, 8pd, K), Michał Wrona 10 (2P), Bartosz Kubalewski 5 (P)

Sparta: Kacper Włodarek 7 (2pd, K), Jan Kajka 5 (P), Piotr Matuszak 5 (P), Bartosz Tondaś 5 (P), Bartosz Włodarek 5 (P), Adrian Jakubek 5 (P), Szymon Włodarek 2 (pd)

Widzów: około 200

Author: Wojciech Budzyk