Przełamanie Lecha w starciu z Legią!

W spotkaniu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań pokonał Legię Warszawa 2:0 (1:0). Pierwszy strzał meczu oddali lechici. Po szybkim kontrataku na uderzenie zdecydował się Pedro Tiba, ale nie miał z nim problemu Radosław Majecki. W kolejnej akcji Lech Poznań objął prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Maciej Gajos, po zamieszaniu piłka trafiła do Nikoli Vujadinovicia, który umieścił ją w siatce. W kolejnym kwadransie gra się wyrównała i żadna z drużyn nie tworzyła sytuacji podbramkowych, jednak z minuty na minutę coraz bardziej do głosu ponownie dochodzili zawodnicy trenera Adama Nawałki.

W 40 minucie mogło być groźnie pod bramką bronioną przez Jasmina Buricia, ale na szczęście niecelnie uderzył Michał Kucharczyk. Chwilę później w pole karne dośrodkowywał Maciej Gajos, do wybitej przez obrońców piłki dopadł Darko Jevtić, ale strzelił bardzo niecelnie. Chwilę później sędzia zakończył pierwsze czterdzieści pięć minut gry.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od bardzo dobrej sytuacji niebiesko-białych. Na indywidualną akcję zdecydował się Kamil Jóźwiak, ale jego mocny strzał wybronił Majecki. W kolejnych minutach nadal stroną przeważającą byli zawodnicy Kolejorza, ale w zamieszaniu w polu karnym na strzał nie zdecydowali się ani Jevtić, ani Makuszewski. Kilka minut później odpowiedzieli piłkarze Legii, ale celną główkę Cafu wybronił Burić.

W kolejnej akcji lechici wyprowadzili kontratak, ale był on zakończony niecelnym strzałem Jevticia. W następnych dziesięciu minutach przewagę mieli goście, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje podbramkowe. Lech zareagował akcją Jóźwiaka, który po walce w polu karnym został powalony na ziemię i sędzia podyktował jedenastkę. Na bramkę pewnym strzałem zamienił ją Christian Gytkjaer. W końcowych minutach poznaniacy kontrolowali wydarzenia na boisku i nie pozwalali na wiele piłkarzom Legii. Wynik już się nie zmienił – Lech Poznań pokonał Legię Warszawa 2:0.

Lech Poznań – Legia Warszawa 2:0 (1:0)

8′ Nikola Vujadinović, 79(k)’ Christian GytkjaerŻ

Lech Poznań: Jasmin Burić – Robert Gumny, Thomas Rogne, Nikola Vujadinović, Volodymyr Kostevych – Maciej Makuszewski (85’ Marcin Wasielewski), Maciej Gajos, Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak (87’ Filip Marchwiński) – Darko Jevtić (80’ Vernon De Marco), Christian Gytkjaer

Legia Warszawa: Radosław Majecki – Marko Vesović, Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Adam Hlousek – Cafu, Andre Martins (80’ Iuri Medeiros) – Salvador Agra (63’ Dominik Nagy), Sebastian Szymański, Michał Kucharczyk (80’ Sandro Kulenović) – Carlitos