Remis Warty w pierwszym sparingu

Warta Poznań zremisowała w pierwszym sparingowym meczu z Warta Sieradz 1:1. Autorem gola dla zielonych był Adrian Chopcia.

Zieloni punktualnie o 12 na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu rozpoczęli swój pierwszy podczas zimowych przygotowań mecz sparingowy. Na przeciw graczy prowadzonych przez trenera Petra Nemca stanęli zawodnicy Warty Sieradz. Mimo dominacji w pierwszej połowie Warciarzy, to gracze z Sieradza objęli prowadzenie po kontrze i na przerwę gracze z Poznania schodzili z jednobramkowa strata. W pierwszej połowie to gracze Petera Nemca mieli więcej z gry i więcej sytuacji, tym bardziej szkoda wyniku do przerwy.

W drugiej połowie Warciarze rzucili się do ataków i to przyniosło oczekiwane skutki w postaci bramki na remis w 80 minucie autorstwa Adriana Chopcii. Trzeba zaznaczyć, że trener Warty Poznań nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Zabrakło między innymi Adriana Laskowskiego oraz Michała Grobelnego, którzy wracają do zdrowia po urazach.

Warta Poznań – Warta Sieradz 1:1 (0:1)

Bramka dla Warty Poznań: 80′ Adrian Chopcia

Skład Warty Poznań: T. Laskowski (46′ Lis) – Jasiński, Kieliba, Dejewski (46′ Onsorge), Fiedosiewicz – Marciniak, Cierpka, Kiełb (46′ Sanocki), Szynka (46′ Mikołajczak), Żmijewski (46′ zawodnik testowany) – Przybyła (46′ Chopcia)

Relacja: Michał Wieczorek / Warta Poznań