Tadeusz Michalik brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Tokio!

Reprezentant Polski w 1/8 finału pokonał przed czasem Tunezyjczyka Haikela Achouriego i to w pierwszej rundzie. Walka trwała nieco ponad 2 minuty, Tadeusz Michalik w tym czasie wykonał pięć punktowanych ataków co zaowocowało zwycięstwem przed czasem.

Polak w ćwierćfinale trafił na Amerykanina Tracy’ego Gangelo Hancocka. To starcie było zdecydowanie bardziej wyrównane. W pierwszej rundzie Amerykanin zdobył jeden punkt. Druga odsłona to bardzo dobra walka zawodnika KS Sobieski. Skutecznie wyprowadził dwa ataki za dwa punkty co dało prowadzenie 4:1. Pod koniec walki Hanckock dwukrotnie wypchnął Michalika za co zainkasował dwa punkty. Polak jednak mądrze walczył w końcówce i utrzymał przewagę. To zwycięstwo dało przepustkę do walki o olimpijski medal!

W półfinałowej walce po przeszło 90 sekundach sędziowie odgwizdali pasywność Michalika za co Rosjanin zdobył jeden punkt i zyskał kontynuację walki w parterze. Tam Jewłojew dwukrotnie skutecznie wykonał wózek dzięki czemu powiększył prowadzenie do stanu 5:0. Na początku drugiej rundy Jewłojew dorzucił kolejne dwa oczka, na co Michalik odpowiedział wypchnięciem poza matę i zdobył pierwszy punkt. Ostatecznie Rosjanin wygrał 7:1 i Tadeusz Michalik powalczy o brązowy medal!

Rywalem Tadeusza Michalika o brąz jest Węgier Alex Gergo Szoke. Po przeszło minucie sędzia odgwizdał pasywność Węgra za co Michalik zdobył punkt. W parterze Polak znakomicie popracował i trzykrotny wózek dał prowadzenie 7:0! Węgier został jeszcze ukarany ostrzeżeniem co kosztowało go kolejne punkty. Przegrany challenge sprawił, że reprezentant Polski i KS Sobieskiego Poznań wygrał walkę o brąz 10:0!

Author: Wojciech Budzyk