Trzecie zwycięstwo z rzędu Zielonych!

Trwa piękny, zielony sen – piłkarze Warty Poznań wygrali trzeci mecz ligowy z rzędu! Tym razem po pasjonującej końcówce pokonali 2:1 Miedź Legnica i po 11. kolejce nadal są na pierwszym miejscu w tabeli Fortuna 1. Ligi.

W pierwszych minutach zespół „Zielonych” przeżywał ciężkie chwile, bo to spadkowicz z ekstraklasy zaczął mecz lepiej i mógł nawet objąć prowadzenie. Po kwadransie gry najpierw Adrian Lis zatrzymał piłkę po bardzo groźnym strzale głową Jakuba Łukowskiego, a po kolejnym dośrodkowaniu Damian Byrtek trafił z kilku metrów w słupek. Z upływem czasu Warta Poznań opanowała sytuację i prezentowała się coraz lepiej. Dwukrotnie po indywidualnych akcjach uderzał Mariusz Rybicki, lecz na drodze stanął mu Łukasz Załuska, a przy drugiej próbie piłka minęła spojenie słupka z poprzeczką. Na przerwę poznaniacy powinni schodzić z prowadzeniem, bo tuż przed końcem pierwszej połowy mieli rzut karny. Sędzia Paweł Pskit podyktował go a zagranie ręką jednego z legniczan. Do piłki podszedł Robert Janicki, ale Łukasz Załuska wyczuł jego intencje i obronił.

Ta zmarnowana szansa nie załamała zawodników Warty Poznań, a wręcz jeszcze bardziej ich napędziła. Bo druga połowa w wykonaniu drużyny trenera Piotra Tworka była bardzo dobra. Długo musieliśmy czekać na emocje, lecz końcówka wynagrodziła tę cierpliwość, bo była dla „Warciarzy” wymarzona. Wynik otworzył w 83. minucie Łukasz Trałka, który wykorzystał wolną przestrzeń w polu karnym i dołożył nogę po dograniu Mateusza Kupczaka. Minęło zaledwie 120 sekund i trybuny uradował Adrian Laskowski, wykorzystując świetne wycofanie piłki pietą przez Roberta Janickiego. Miedź przyjęła dwa ciosy, jeszcze się poderwała, czego efektem była bardzo ładna bramka zdobyta przez Henrika Ojamę, jednak Warta Poznań obroniła prowadzenie 2:1. „Zieloni” wygrali po raz trzeci z rzędu, a zarazem po raz siódmy w tym sezonie i z 23 punktami są liderem rozgrywek!

Warta Poznań – Miedź Legnica 2:1 (0:0)

83′ Łukasz Trałka, 85′ Adrian Laskowski – 89′ Henrik Ojamaa

Widzów: 1288

Warta: Lis – Grobelny, Kieliba, Ławniczak, Fiedosewicz – Kupczak, Trałka – Rybicki, Janicki (89′ Kiklaisz), Jakóbowski (70′ Napołow) – Jaroch (82′ A. Laskowski)

[ngg src=”galleries” ids=”120″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]Relacja za wartapoznan.pl

Author: Wojciech Budzyk