Vujadinović pogrążył Lecha…

W meczu 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań przegrał na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin 1:2 (0:0).

Pierwsza połowa była przez długi czas nużącym widowiskiem. Przez pierwsze 30 minut nie padł żaden celny strzał! Po przerwie lepiej grało Zagłębie, a defensywę Kolejorza nękał raz za razem Bartłomiej Pawłowski. Jednak to Kolejorz po szybkiej kontrze objął prowadzenie. Uderzenie Gajosa z dystansu trafiło w słupek by następnie odbić się od pleców Forenca. To była doskonała okazja dla lisa pola karnego jakim jest Gytkjaer. Duńczyk błyskawicznie dopadł piłki i otworzył wynik spotkania! Tylko dziewięć minut lechici byli na prowadzeniu. Wyrównujące trafienie było autorstwa Filipa Starzyńskiego. W doliczonym czasie gry Vujadinović dokonał tego czego nie udało mu się w pierwszej połowie… Mianowicie pokonał Burica… Kiepskie rozpoczęcie 2019 roku w wykonaniu Lecha…

Lech Poznań – Zagłębie Lubin 1:2 (0:0)

66′ Christian Gytkjaer – 75′ Filip Starzyńsk, 90+4′ Nikola Vujadinović

Lech Poznań: Jasmin Burić – Rafał Janicki, Thomas Rogne, Nikola Vujadinović, Vernon De Marco – Maciej Makuszewski (83’ Tymoteusz Klupś), Maciej Gajos, Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak (70’ Darko Jevtić) – Joao Amaral, Christian Gytkjaer (85’ Timur Zhamaletdinov)

Zagłębie Lubin: Konrad Forenc – Bartosz Kopacz, Damian Oko, Lubomir Guldan, Sasa Balić (86’ Maciej Dąbrowski) – Bartosz Slisz, Filip Jagiełło – Bartłomiej Pawłowski, Filip Starzyński, Damjan Bohar (90’ Vladislav Sirotov) – Patryk Tuszyński (87’ Jakub Mares)