Wielkopolska Komorniki z historycznym awansem do V ligi po emocjonującej końcówce spotkania!

W rewanżowym starciu barażowym, którego stawką był awans do V ligi Wielkopolska Komorniki podejmowała na własnym boisku rezerwy Polonii Środa Wielkopolska. W pierwszym spotkaniu, rozegranym w środę był remis 1:1.

Podobnie jak w środę wynik spotkania otworzyła Polonia. Dośrodkowanie Michalaka z prawej strony skutecznie uderzeniem głową wykończył Łoniewski. Dobre okazje na podwyższenie mieli Cyka, Łoniewski i Budniak. Pierwszą sytuację efektownie obronił Nowaczyk, w dwóch pozostałych piłka przeleciała daleko od bramki. Goście dopięli swego w 26 minucie. Sam na sam z Nowaczkiem wyszedł Cyka i podcinką umieścił piłkę w bramce. Po tym trafieniu zmieniły się role na murawie. Przeważać na boisku zaczęli gospodarze i szukali kontaktowego trafienia. Siwek w dobrej sytuacji posłał piłkę obok bramki. W 43 minucie padła przysłowiowa bramka do szatni. Chełmiński z Siwkiem zagrali na jeden kontakt i ten pierwszy zdecydował się na uderzenie z około 20 metra! Przepiękne uderzenie znalazło drogę do siatki obok rękawic interweniującego Browarnego.

Po wznowieniu gry Polonia szukała kolejnych okazji na podwyższenie prowadzenia. Nie znaleźli jednak sposobu na pokonanie bramkarza Wielkopolski. Charakter za to pokazali gospodarze. Doskonałe dośrodkowanie Siwka przeniósł nad poprzeczką Chełmiński. Na szczęście dla kibiców gospodarzy po chwili miał już odpowiednio nastawiony celownik. Ponownie asystą wykazał się Siwek zgrywając głową i pewnym uderzeniem z 14 metra doprowadził do remisu. Gospodarze panowali całkowicie na boisku dążąc do upragnionego trafienia, które dałoby im awans. W 84 minucie Kaczmarek efektownym prostopadłym zagraniem uruchomił Siwka. Ten wygrał pojedynek biegowy z Cyką i skierował piłkę do siatki!

Na osobny akapit zasługuje doliczony czas gry bo to było creme de la creme piłki nożnej! W drugiej minucie tego czasu Kaźmierczak rozpoczął grę z własnego pola karnego mocnym kopnięciem, które przeleciało dobre 60 metrów. Do futbolówki dopadł Siwek i posłał piłkę pomiędzy nogami interweniującego bramkarza Polonii! Minutę później z bramki cieszyła się Polonia! Zagranie z rzutu wolnego trafiło prosto w pole karne. Głową piłkę strącił jeden z Polonistów do Budniaka, który również główką umieścił piłkę w bramce. Kolejna minuta przyniosła kolejne trafienie! Kaźmierczak ponownie popisał się długim zagraniem. Na prawym skrzydle piłkę przyjął Kołodziej i zagrał doskonałą piłkę w pole karne do Siwka, który w 10 minut skompletował hattricka! To nie był jednak koniec bramek! W siódmej minucie doliczonego czasu gry piłkę do bramki skierował Michalak zamykając zespołową akcję Polonii.

Na doprowadzenie do remisu już zabrakło czasu i z historycznego awansu do V ligi cieszyli się piłkarze, sztab szkoleniowy oraz licznie zebrani kibice Wielkopolski Komorniki!

Wielkopolska Komorniki – Polonia II Środa Wielkopolska 5:4 (1:2)

43, 73′ Hubert Chełmiński, 84, 90+2, 90+4′ Franciszek Siwek – 8′ Mikołaj Łoniewski,  26′ Kacper Cyka, 90+3′ Sławomir Budniak, 90+7′ Krystian Michalak

Widzów: około 200

Wielkopolska: Nowaczek – Depczyński, Fabisz (75′ Shchurko), Urbański (89′ Wojciechowski), Siwek (C), Chełmiński, Polechoński, Ignasiak, Kołodziej (90+5′ Zoran), Kaźmierczak, Kaczmarek
Trener Arkadiusz Miklosik

Polonia II: Browarny – Kaźmierczak, Michalak, Pinczak, Łoniewski (82′ Rożek), Walerjańczyk, Maślanka, Budnik, Stelmaszyk (46′ Kiel), Cyka, Michalak
Trener: Waldemar Grześkowiak

Author: Wojciech Budzyk