Black Roses Posnania drugie na turnieju MPK w Gdańsku

Zawodniczki Black Roses Posnanii zajęły drugie miejsce w II Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Gdańsku. W finale po wyrównanym meczu poznanianki musiały uznać wyższość gospodarzy Biało-Zielonych Ladies Gdańsk. 

Fazę grupową podopieczne trenera Arkadiusza Mąkiny zakończyły na drugim miejscu po wygranych z Juvenią Kraków 31:7 oraz Miedziowymi Lubin 41:0. W drugim meczu swoje pierwsze przyłożenie w seniorskiej karierze zdobyła rozgrywająca swój pierwszy sezon w barwach Black Roses Klaudia Jankowiak. W ostatnim spotkaniu grupowych będące już pewne występu w finale, Black Roses przegrały z gospodarzem turnieju Biało-Zielonymi 0:36. 

Po raz kolejny o zwycięstwie w turnieju miał zadecydować finałowy mecz pomiędzy drużynami z Gdańska i Poznania. Spotkanie dobrze rozpoczęły Biało-Zielone, które wykorzystując błędy poznanianek wyszły na prowadzenie po przyłożeniach Anny Klichowskiej i Julianny Schuster. Black Roses schodziły na przerwę przegrywając 0:12. W drugiej połowie gdańszczanki szybko podwyższyły wynik, ale to zawodniczki Posnanii zaczęły przeważać na boisku. Szybka odpowiedź w postaci przyłożenia Katarzyny Paszczyk dawała poznaniankom szansę na odwrócenie losów spotkania, szczególnie że ostatnie dwie minuty spotkania Black Roses grały w przewadze jednej zawodniczki, gdy żółtą kartą została ukarana jedna z Biało-Zielonych. Niestety na odwrócenie wyniku meczu zabrakło już czasu i ostatecznie zawodniczki Black Roses Posnanii musiały uznać wyższość gospodarzy ulegając im 5:19. 

Po raz drugi w tym sezonie zawodniczki Black Roses zakończyły turniej ze srebrem. Na najniższym stopniu podium znalazła się drużyna Juvenii Kraków. MVP turnieju została zawodniczka Biało-Zielonych Ladies Gdańsk Karolina Jaszczyszyn. Teraz sympatyków żeńskiego rugby czeka dwutygodniowa przerwa, następny Turniej Mistrzostw Polski Kobiet zostanie rozegrany dopiero 6 października w Warszawie. 

Klasyfikacja końcowa turnieju: 
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk 
2. Black Roses Posnania 
3. Juvenia Kraków 
4. Miedziowe Lubin 
5. Legia Warszawa 
6. AZS AWF Warszawa 
7. Diablice Ruda Śląska 
8. KS Rugby Gietrzwałd 
9. Vilniaus Regbio Akademija (nieklasyfikowany) 

Źródło: Biuro prasowe Black Roses Posnania – Łukasz Nowak

Author: Wojciech Budzyk