Borys Mańkowski powraca do KSW!

Borys Mańkowski (19-7-1, 3 KO, 7 Sub) po prawie roku przerwy zaprezentuje się 1 grudnia w Arenie Gliwice w okrągłej klatce KSW. „Diabeł Tasmański” zmierzy się na KSW 46: Khalidov vs Narkun 2 w Gliwicach z mistrzem największej brazylijskiej organizacji Jungle Fight, Bruce’em Souto (12-3, 3 KO, 3 Sub).

Bilety na grudniową galę KSW 46, w tym miejsca przy wejściu zawodników, są już dostępne na eBilet.pl. #MiastoGliwiceZaprasza

Borys Mańkowski wraca do walki po najtrudniejszym momencie w trwającej już ponad 8 lat karierze w największej organizacji MMA w Europie. 29-latek z Poznania w starciu wieczoru na gali KSW 39: Colosseum zmierzył się z legendarnym Mamedem Khalidovem i minimalnie uległ ówczesnemu mistrzowi wagi średniej. Na KSW 41 Mańkowski skrzyżował rękawice z Roberto Soldiciem i Chorwat niespodziewanie wyraźnie zwyciężył i odebrał reprezentantowi Czerwonego Smoka pas kategorii półśredniej. Teraz „Diabeł Tasmański” wraca po przerwie, by na KSW 46 pokazać stary dobry styl, którym przez lata zachwycał fanów KSW. Mańkowski podbudowany między innymi przygotowaniami w Amercian Top Team, jednym z najlepszych klubów na świecie, będzie chciał pokazać to, co fani znad Wisły mieli szansę oglądać w zwycięskich bojach z Benem Lagmanem, Aslambekiem Saidovem, Davidem Zawadą, Jessim Taylorem czy Johnem Maguire’em.

Bruce Souto znany jest nie tylko w rodzinnej Brazylii, gdzie sięgnął po tytuł cenionej organizacji Jungle Fight, ale także w Europie. „Soldado de Cristo” ma na koncie zwycięstwa w topowych rosyjskich organizacjach M-1 oraz ACB. W ostatnich sześciu starciach zawodnik z Kraju Kawy zawsze wygrywał, a trzech przeciwników był w stanie skończyć przed czasem. Przekrojowy reprezentant Gordin Fight Team świetnie potrafi korzystać z umiejętności parterowych, o czym przekonało się jego trzech rywali, ale równie dobrze radzi sobie w stójce, o czym świadczy chociażby nokaut zafundowany Rickowi Palharesowi wysokim kopnięciem.

Walką wieczoru gali KSW 46 w Gliwicach będzie rewanżowy pojedynek pomiędzy mistrzem wagi półciężkiej, Tomaszem Narkunem, a legendą sportów walki nad Wisłą, Mamedem Khalidovem. W drugim najważniejszym pojedynku mistrz kategorii lekkiej, Mateusz Gamrot będzie miał okazję jako pierwszy w historii KSW sięgnąć po drugi tytuł, ponieważ zmierzy się z Kleberem Koike Erbstem o tytuł dywizji piórkowej. W jednej z głównych walk wieczoru Salahdine Parnasse będzie miał szansę pokonać drugiego byłego mistrza z rzędu w pojedynku z Marcinem Wrzoskiem. Naprzeciw Mariana Ziółkowskiego stanie Gracjan Szadziński, a brazylijski łowca polskich skalpów, Daniel Torres zmierzy się z Romanem Szymańskim. Bohater śląskich fanów, Artur „Kornik” Sowiński zmierzy się w kategorii lekkiej z Kamilem Szymuszowskim. W wadze koguciej Antun Racić spróbuje pokonać kolejnego Polaka, a na jego drodze stanie Sebastian Przybysz. Wrocławianin Michał Michalski spotka się z młodym i obiecującym Krystianem Kaszubowskim.

Pełna karta walk KSW 46

Pojedynek wieczoru:

92,0 kg: Mamed Khalidov (34-5-2) vs Tomasz Narkun (15-2)

Pojedynek o wakujący pas w wadze piórkowej:

65,8 kg: Mateusz Gamrot (14-0) vs Kleber Koike Erbst (24-4-1)

65,8 kg: Marcin Wrzosek (13-4) vs Salahdine Parnasse (11-0-1)

77,1 kg: Borys Mańkowski (19-7-1) vs Bruce Souto (12-3)

65,8 kg: Roman Szymański (10-4) vs Daniel Torres (8-3)

70,3 kg: Gracjan Szadziński (8-2) vs Marian Ziółkowski (19-7-1)

70,3 kg: Artur Sowiński (18-10) vs Kamil Szymuszowski (16-5)

61,2 kg: Antun Racić (21-8-1) vs Sebastian Przybysz (4-1)

77,1 kg: Krystian Kaszubowski (6-0) vs Michal Michalski (6-3)

Author: Wojciech Budzyk