Były mistrz Borys Mańkowski wraca do klatki na KSW 44!

Jedna z największych gwiazd KSW, były mistrz kategorii półśredniej KSW, Borys Mańkowski (19-7-1, 3 KO, 7 Sub) wróci do klatki na KSW 44 w ERGO ARENIE. 9 czerwca „Diabeł Tasmański” stoczy pierwszą walkę w 2018 roku, zwycięstwo w niej może przybliżyć go do starcia o utracony tytuł, które od soboty jest w posiadaniu znakomitego Dricusa Du Plessis. Rywal Polaka na KSW 44 zostanie ogłoszony w najbliższych dniach.

Bilety na czerwcową galę są już dostępne na eBilet.pl.

Borys Mańkowski rządził i dzielił na tronie dywizji półśredniej przez ponad 3 lata. Po zdobyciu pasa na KSW 27, obronił tytuł trzykrotnie w świetnym stylu. Na KSW 29 zawodnik z Poznania odklepał trójkątem rękoma Davida Zawadę, na KSW 32 gilotyną udusił Jesse’ego Taylora, a na KSW 37 zupełnie zdominował i wypunktował Johna Maguire’a. W między czasie dołożył jeszcze zwycięstwo w starciu nie o pas z Mohsenem Baharim. Na KSW 39 w maju 2017 roku Mańkowski stanął do pierwszej w historii KSW walki pomiedzy dwoma mistrzami i nieznacznie na punkty uległ legendzie, Mamedowi Khalidovowi. Pod koniec ubiegłego roku „Diabeł Tasmański” przystąpił do czwartej obrony pasa, ale tym razem lepszy od 28-latka okazał się Roberto Soldić.

Na gali KSW 44 w walce wieczoru zobaczymy niezwykle oczekiwane starcie w wadze ciężkiej pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim a byłym mistrzem, Karolem Bedorfem. Do klatki wejdzie też Tomasz Oświeciński, który skrzyżuje rękawice z bośniacką supergwiazdą Erko Junem.

Źródło: Materiały prasowe federacji KSW

Author: Wojciech Budzyk