Deblowy finał nie dla Michała Dembka

Michał Dembek pożegnał się z turniejem deblowym Poznań Open 2019. Polak w parze z Florinem Margeą musiał uznać wyższość włosko-hiszpańskiej pary Andrea Vavassori oraz David Vega Hernandez.

W turnieju deblowym Poznań Open mieliśmy łącznie pięciu Polaków. Dwie polskie pary odpadły już w pierwszej rundzie, a honoru biało-czerwonych bronił Michał Dembek, który wspólnie z Margeą dotarł do półfinału. Przeciwnikami polsko-rumuńskiej pary był rozstawiony z numerem trzecim duet Vavassori i Vega Hernandez.

Pierwsza odsłona tego spotkania była jednostronna, a polsko-rumuńska para popełniła wiele prostych błędów. Ponadto Michał Dembek został dwukrotnie przełamany i ta część meczu zakończyła się wynikiem 2:6. – Nasi przeciwnicy w tej partii byli o wiele lepsi. Przede wszystkim doskonale serwowali i ciężko było cokolwiek zrobić – mówił po meczu smutny Polak. – Na pewno przydałaby się moja lepsza gra przy siatce – dodał.

Zupełnie inny mecz oglądaliśmy w drugiej partii. Przy stanie 5:4 Dembek z Mergeą mieli aż cztery piłki setowe. Nie wykorzystali żadnej z nich i chwilę później mieliśmy remis. O wszystkim decydował tie-break, który padł łupem rozpędzonej włosko-hiszpańskiej pary. Vavassori skończył seta i cały mecz asem serwisowym. – Trochę szkoda, bo to mój trzeci półfinał deblowy w Poznaniu i kolejny raz zatrzymałem się na tej fazie turnieju – zakończył Dembek.

Komplet wyników gry podwójnej:

Pedro Martinez / Mark Vervoort vs Andres Siljestrom / Elias Ymer 4:6, 6:3, 10:2
Michał Dembek / Florin Mergea vs Andrea Vavassori / David Vega Hernandez (3) 2:6, 6:7

Źródło: Materiały prasowe Poznań Open
Foto: Piotr i Paweł Rychter 

Author: Wojciech Budzyk