Druga ligowa porażka Kolejorza. Lech na ligowym dnie…

W spotkaniu 3 kolejki PKO Ekstraklasy panujący Mistrz Polski podejmował na własnym stadionie rewelację początku sezonu płocką Wisłę, która piastowała fotel lidera.

Pierwszy celny strzał miał miejsce w 28 minucie kiedy to na uderzenie z dystansu zdecydował się Ishak. Futbolówka ze spokojem wylądowała w rękawicach Gradeckiego. Cztery minuty później okazję na zdobycie bramki miał Filip “Wieczny Talent” Marchwiński. W doskonałej sytuacji uderzył prosto w bramkarza. To czego nie zdołali uczynić Lechici uczyniła Wisła. Doskonałym zagraniem popisał się Wolski zagrywając w pole karne prosto na głowę Vallo. Skrzydłowy Nafciarzy uderzył skutecznie i pokonał Bednarka.

Pięć minut po wznowieniu gry Wisła prowadziła już dwoma bramkami. Lesniak zagrał przed pole karne do Wolskiego, który przepięknym wolejem nie dał żadnych szans Bednarkowi. W 55 minucie niewiele brakowało, żeby Lech zdobył kontaktowe trafienie. Fenomenalne uderzenie Amarala zatrzymało się na poprzeczce! Czternaście minut później ponad 14 tysięcy kibiców zebranych na stadionie przy ulicy Bułgarskiej doczekało się trafienia. Kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się bez wątpienia najlepszy zawodnik Lecha Michał Skóraś.

W 77 minucie rozpędzony Velde zagrał do Amarala. Portugalczyk uderzył tuż nad bramką. Velde w 84 minucie powinien doprowadzić do wyrównania. Znalazł się w sytuacji sam na sam z Gradeckim i wykończył akcję najgorzej jak mógł. Gradecki obronił nogami futbolówkę uderzoną wprost w niego. Kropkę nad i w 89 minucie postawiła za to Wisła. Rasak wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę Kolarowi. Napastnik Nafciarzy pewnym uderzeniem w długi róg pokonał Bednarka i ustalił wynik spotkania.

Lech Poznań – Wisła Płock 1:3 (0:1)

69′ Michał Skóraś – 45′ Kristian Vallo, 50′ Rafał Wolski, 89′ Marko Kolar

Lech: Bednarek – Czerwiński (73′ Perreira), Dagerstal, Pingot (73′ Douglas), Rebocho – Karlstrom (57′ Kvekveskiri), Sousa (57′ Murawski) – Marchwiński (57′ Velde), Amaral, Skóraś – Ishak

Wisła: Gradecki – Pawlak, Michalski, Kapaudi, Tomasik – Furman – Vallo (66′ Rasak), Szwoch (14′ Lesniak), Wolski (66′ Kocyła), Davo (78′ Sulek) – Sekulski (78′ Kolar)

Author: Wojciech Budzyk