Kolejorz po zwycięstwie nad Lechią o krok od medalu i europejskich pucharów!

W 35 kolejce PKO Ekstraklasy doszło do błyskawicznego rewanżu za półfinał Pucharu Polski.

Już w piątej minucie podopieczni Dariusza Żurawia wyszli na prowadzenie. Kapitalne wykonanie rzutu wolnego przez Ramireza otworzyło wynik spotkania! Lechia odpowiedziała w 17 minucie. Z głębi pola w pole karne zacentrował Kubicki, gdzie piłka jak po sznurku krążyła pomiędzy zawodnikami Lechii aż akcję skutecznie wykończył Zwoliński. Po chwili jednak nastąpiła weryfikacja VAR, która dopatrzyła się pozycji spalonej Gomesa. Pięć minut później było już 2:0. Z lewej strony dośrodkowywał Moder, instynktownie obronił Kuciak, ale piłka trafiła wprost pod nogi wbiegającego Gumnego. Boczny obrońca z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki.

Trzy minuty przed przerwą Lechia zdobyła kontaktowa bramkę. Pietrzak egzekwował rzut wolny, który odbił się od muru a dokładniej od Modera, który dostał prosto w twarz. Obrońca Lechii ponowił próbę dogrania w pole karne. Futbolówka dotarła do Haydariego, który niepilnowany pokonał debiutującego w Ekstraklasie Mleczkę. Lech jeszcze przed przerwą wyprowadził szybką kontrę, którą mocnym uderzeniem z 16 metra strzałem tuż przy słupku wykończył Jóźwiak!

Dwie minuty po wznowieniu gry pod wpływem wysokiego pressingu pogubiła się defensywa Kolejorza. Sam na sam z Mleczką wyszedł Zwoliński. Młody bramkarz zaliczył niefortunną interwencję wybijając lekki strzał napastnika Lechii wprost pod nogi Gomesa. Skrzydłowy gdańszczan bez problemu skierował piłkę do pustej siatki. W 64 minucie uderzenie Ramireza zza pola karnego poszybowało tuż nad poprzeczką!

Kolejorz dzięki remisowi Śląska z Pogonią ma 6 punktów przewagi nad ekipą z Wrocławia i jest już jedną nogą na podium Ekstraklasy i w europejskich pucharach.

Lech Poznań – Lechia Gdańsk 3:2 (3:1)

5′ Dani Ramirez, 22′ Robert Gumny, 45′ Kamil Jóźwiak – 42′ Omar Haydary, 47′ Jose Gomes

Widzów: 6342

Lech: Mleczko – Gumny, Satka, Crnormakovic, Kostevych – Moder, Tiba (90+1′ Muhar) – Kamiński, Ramirez (78′ Marchwiński), Jóźwiak – Zhamaletdinow (72′ Gytkjaer)

Lechia: Kuciak – Fila, Nalepa, Maloca, Pietrzak – Makowski – Haydary (73′ Mihalik), Kałuziński (65′ Gajos), Kubicki, Gomes (70′ Conrado) – Zwoliński