Monika Michalik z nagrodą sportową Miasta Poznania!

Do wręczenia nagród dojdzie podczas uroczystej Sesji Rady Miasta Poznania, która odbędzie się w Ratuszu w dniu 29 czerwca br. (piątek) o godzinie 12:00. Zawodniczka zostanie uhonorowana nagrodą w wysokości 15 tysięcy złotych.

Sylwetka zawodniczki:

Monika Ewa Michalik (ur. 2 maja 1980 w Międzyrzeczu) – zapaśniczka reprezentująca WKS Grunwald Poznań. Wychowała się w Jasieńcu, w ówczesnym województwie zielonogórskim. W przeszłości reprezentowała barwy klubu Orlęta Trzciel.

Sześć razy stawała na podium Mistrzostw Świata (raz jako juniorka, trzy razy w Wojskowych Mistrzostwach Świata i dwa razy w MŚ Seniorów). Ma w swoim dorobku 11 medali Mistrzostw Europy (w tym cztery złote) – ostatni złoty medal zdobyła w dniach 2-7 maja 2017 r. w serbskim Nowym Sadzie.

Może poszczycić się również czterema medalami (w tym dwoma złotymi) wywalczonymi w Golden Grand Prix.

Jednak największym sukcesem poznańskiej zawodniczki jest brązowy medal wywalczony w kategorii do 63 kg podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. W decydującej walce o medal Polka pokonała reprezentantkę Rosji Innę Trażukową 6:3.

Monika Michalik reprezentowała Polskę już podczas Olimpiad w Pekinie (2008 r.), zdobywając w ćwierćfinale ósme miejsce i w Londynie (2012 r.), gdzie przegrała walkę o brązowy medal i została sklasyfikowana na miejscach 5-6. Jest bardzo doświadczoną zapaśniczką, wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski (16 tytułów mistrzowskich w kilku kategoriach wagowych).

Karierę sportową zawodniczka dzieli również ze służbą wojskową, gdyż na co dzień jest żołnierzem Sił Powietrznych w stopniu starszego szeregowego.

Foto: WKS Grunwald Poznań

Author: Wojciech Budzyk