Okazałe zwycięstwo Kolejorza, przełamanie Gytkjaera!

W 25 kolejce Lotto Ekstraklasy Kolejorz podejmował Górnika Zabrze. Podopieczni Dariusza Żurawia fantastycznie rozpoczęli to spotkanie. Zespołową akcję zainicjował Ramirez. Piłka błyskawicznie powędrowała w pole karne gdzie na uderzenie zdecydował się Kostevych. Piłkę wybił Chudy wprost pod nogi Ramireza, który pewnym uderzeniem zdobył swoją pierwszą bramkę w niebiesko-białych barwach! 12 i 15 minuta to strzały z dystansu Zabrzan na szczęście dla Lechitów niecelne. W 35 minucie goście doprowadzili do wyrównania. Z dośrodkowaniem minął się van der Hart i Krawczyk trafił do pustej bramki. Dwie minuty przed przerwą Lech był bliski ponownego prowadzenia. Uderzenie Jóźwiaka intuicyjnie obronił Chudy. Piłka odbiła się jeszcze od Gytkjaera, ale futbolówkę wybili stoperzy Górnika. W doliczonym czasie gry z wolnego uderzył tuż przy słupku Janza, van der Hart wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności i zdołał wybić piłkę.

Cztery minuty po wznowieniu gry prostopadłe podanie w pole karne otrzymał Gytkjaer, jego uderzenie w długi róg zdołał obronić golkiper Górnika. W 54 minucie poznańska publiczność po raz drugi mogła świętować. Ciężar gry błyskawicznie został przeniesiony z prawej flanki na lewą. W polu karnym piłkę otrzymał Jóźwiak i strzałem na dalszy słupek wyprowadził Kolejorza na prowadzenie! 65 minuta przyniosła nieoczekiwany strzał Janzy spoza pola karnego, ponownie jednak na posterunku był van der Hart. Kwadrans później nastąpiło przełamanie Gytkjaera! Moder obsłużył Duńczyka fantastycznym podaniem i Chudy nie miał żadnych szans. Był to pierwszy gol Christiana z gry od 29 listopada. W 86 minucie Moder ponownie zagrał doskonałą piłkę do Gytkjaera. Duńczyk ze spokojem minął bramkarza Górnika i skierował piłkę do pustej bramki ustalając wynik spotkania na 4:1!

Lech Poznań – Górnik Zabrze 4:1 (1:1)

3′ Dani Ramirez, 54′ Kamil Jóźwiak, 80, 86′ Christian Gytkjaer – 35′ Piotr Krawczyk

Widzów: 8634

Lech: van der Hart – Butko, Satka, Crnomarkovic, Kostevych – Muhar, Tiba – Kamiński (66′ Moder), Ramirez (81′ Letniowski), Jóźwiak (87′ Marchwiński) – Gytkjaer

Górnik: Chudy – Pawłowski, Wiśniewski, Bochniewicz, Janza – Jirka (81′ Rostkowski), Prohazka, Manneh, Jimenez – Wolsztyński (58′ Kopacz), Krawczyk (58′ Angulo)