Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka ze sztafetą 4×400 na czwartym miejscu 85. Plebiscytu na najlepszego sportowca 2019 roku!

W dniu 4 stycznia w Warszawie odbył się finał 85. plebiscytu na najlepszego sportowca Polski w 2019 roku organizowany przez Przegląd Sportowy. W 20-tce nominowanych zawodników znalazło się miejsce dla trzech reprezentantów poznańskich klubów oraz dla trójki sportowców pochodzących z Wielkopolski. Poniżej możecie dowiedzieć się jakie zajęli miejsca!

Na czwartym miejscu uplasowała się żeńska sztafeta 4×400 metrów: Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka (AZS Poznań) wraz z koleżankami: Igą Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic sięgnęła po srebro na Mistrzostwach Świata w sztafecie 4×400 metrów. Ta sama sztafeta zdobyła złoto na Halowych Mistrzostwach Europy. Względem światowego czempionatu była jedna zmiana w sztafecie. Zamiast Patrycji Wyciszkiewicz-Zawadzkiej biegła Anna Kiełbasińska.

W drugiej dziesiątce plebiscytu uplasowali się: Tomasz Kaczor (Warta Poznań), który w 2019 roku zdobył wicemistrzostwo świata w kanadyjkach (C-1) na dystansie 1000 metrów oraz wygrał wyścig na tym samym dystansie na Igrzyskach Europejskich oraz Joanna Fiodorow (AZS Poznań), która zdobyła srebro na Mistrzostwach Świata w rzucie młotem.

Z wielkopolskich akcentów na 8 miejscu znalazł się pochodzący z Dusznik Piotr Lisek, który na co dzień trenuje w Szczecinie. W 2019 roku zdobył srebro na halowych Mistrzostwach Europy i brąz na Mistrzostwach Świata. Na 10 miejscu uplasował się urodzony w Ostrowie Wielkopolskim Mateusz Ponitka. Wraz z koszykarską reprezentacją Polski, która doszła do ćwierćfinału mistrzostw świata został wybrany najlepszą drużyną 2019 roku w Polsce.

W najlepszej 20-tce znalazło się również miejsce dla Marty Walczykiewicz (KTW Kalisz), która zdobyła brąz na Igrzyskach Europejskich oraz srebro na Mistrzostwach Świata w kajakarstwie na dystansie 200 metrów.

Najlepsza trójka 85. Plebiscytu wyglądała następująco:

  1. Bartosz Zmarzlik – Żużlowy Mistrz Świata
  2. Robert Lewandowski – Strzelec 54 bramek w 2019 roku, kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski
  3.  Paweł Fajdek – Mistrz Świata w rzucie młotem

 

Author: Wojciech Budzyk