Pierwsza liga dla Zielonych!

Początek pierwszej połowy należał do podopiecznych Petra Nemca. Przez blisko kwadrans mocno nacierali na bramkę Radomiaka, ale zabrakło szczęścia zwłaszcza Przemysławowi Kicie, którego uderzenie nieznacznie minęło bramkę. Potem do głosu doszli goście z Radomia, podobnie jak w przypadku gospodarzy zabrakło wykończenia. Końcówka to już spokojniejszy okres gry, obie drużyny miały ewidentnie z tyłu głowy świadomość o co walczą.

Druga odsłona rozpoczęła się fenomenalnie dla Warty! Fantastyczne uderzenie Przemysława Kity wylądowało w siatce obok bezradnego Halucha. Radomiak mógł błyskawicznie odpowiedzieć ale futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. W 63 minucie najlepszy na boisku Kita wpadł w pole karne i został nieprzepisowo powstrzymany. Do piłki na jedenastym metrze podszedł Cierpka, ale niestety trafił tylko w słupek. To trafienie mogłoby rozstrzygnąć losy spotkania. W końcówce było trochę nerwowości, ostatecznie po pięciu latach Zieloni wracają do pierwszej ligi!

Warta Poznań – Radomiak Radom 1:0 (0:0)

46′ Kita

Warta Poznań: Laskowski – Dejewski, Kiełb, Kieliba, Fiedosiewicz (76′ Szynka), Grobelny, Patrzykąt, Sanocki (74′ Przybyła), Marciniak, Kita (83′ Piceluk), Cierpka

[envira-gallery id=”4786″]

Author: Wojciech Budzyk