Pierwsze ligowe zwycięstwo Kolejorza w 2021 roku

W spotkaniu 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań podejmował Śląska Wrocław. Obie drużyny w tym roku kalendarzowym nie zaznały jeszcze smaku zwycięstwa.

15 minuta przyniosła okazję na pierwszą bramkę Johanssona dla Kolejorza. Czerwiński zagrał do nowego snajpera, ten jednak przeniósł piłkę nad bramką. Cztery minuty później szczęścia próbował Puchacz, jednak uderzył obok słupka. W 20 minucie odpowiedział Śląsk. Tym razem jednak Pawłowski podobnie jak przed chwilą Puchacz uderzył tuż obok słupka. 

Zaraz po przerwie indywidualnym rajdem na lewym skrzydle po kiksie Czerwińskiego popisał się Pawłowski. Z jego uderzeniem na raty poradził sobie van der Hart. W 54 minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Johansson. Futbolówka po rykoszecie od nogi Celebana przeleciała obok bramki Putnockiego. Amerykański snajper trzy minuty później był już skuteczny. Doskonale wyskoczył do dośrodkowania Sykory i uderzeniem głową pokonał bramkarza Śląska! Johansson w 74 minucie mógł podwyższyć prowadzenie, jednak nieczysto trafił w piłkę, która minęła słupek z zewnętrznej strony. Po chwili groźnie uderzał Sykora, Putnocky skutecznie obronił to uderzenie. Futbolówka trafiła na głowę Johanssona, jednak i tym razem nie znalazła drogi do bramki. 

Lech Poznań – Śląsk Wrocław 1:0 (0:0)

57′ Aron Johansson

Lech: van der Hart – Czerwiński, Milić, Rogne, Puchacz – Karlstrom, Tiba – Sykora (85′ Kravets), Ramirez, Kamiński – Johansson (76′ Szymczak)

Śląsk: Putnocky – Cotugno, Celeban, Pawelec, Stiglec – Scalet, Praszelik (79′ Łyszczarz) – Musonda (70′ Exposito), Pich (61′ Sobota), Pawłowski (79′ Janasik) – Piasecki

Author: Wojciech Budzyk