Piotr Tworek trenerem Warty Poznań

44-letni Piotr Tworek został trenerem Warty Poznań i wraca do klubu po ponad siedmiu latach. Podpisał kontrakt na rok z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Warta Poznań to klub z bardzo bogatą, 107-letnią historią, dwukrotny mistrz Polski. Mam ogromny sentyment zarówno do klubu, jak i do miasta, więc sprawy potoczyły się bardzo szybko. Nie zastanawiałem się , podjąłem wyzwanie. Od poniedziałku będę robił wszystko, żeby kibice, piłkarze, właściciele i wszyscy związani z Wartą Poznań byli zadowoleni – mówi Piotr Tworek.

Kibicom „Zielonych” jego osoby nie trzeba chyba specjalnie przedstawiać. W 2011 roku był asystentem trenerów Warty Poznań: Bogusława Baniaka, Czesława Jakołcewicza, Artura Płatka, i Jarosława Araszkiewicza. Ponadto pracował w takich klubach jak m.in. Kujawiak Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Wda Świecie, Bałtyk Koszalin, Miedź Legnica, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Kotwica Kołobrzeg, Korona Kielce, Termalica Nieciecza. W minionym sezonie był natomiast prawą ręką Macieja Bartoszka w Chojniczance Chojnice.

W połowie maja Piotr Tworek zdał egzamin i zdobył licencję UEFA Pro. – Posiadłem ogromną wiedzę i doświadczenie z pracy u innych trenerów. Będę starał się wykorzystać w swojej samodzielnej pracy. Nie mówię pierwszej, bo prowadziłem już na szczeblu centralnym Kotwicę Kołobrzeg, Zawiszę Bydgoszcz, mam też za sobą bardzo fajny okres w Miedzi Legnica, gdzie pracowaliśmy z Adamem Fedorukiem – opowiada nowy trener „Zielonych”. – Od momentu uzyskania dyplomu UEFA Pro, to wszystko, co zobaczyłem, zapisałem, dostrzegłem, wyciągnąłem od każdego trenera i zawodnika, z którymi miałem przyjemność pracować, chcę przełożyć na swoją samodzielną pracę.

Piotr Tworek zastąpił na stanowisku trenera I-ligowej Warty Poznań Petra Nemca. Czech prowadził „Zielonych” przez ostatnie 2,5 roku. – Mam pomysł, mam swój plan na ten zespół. Chciałbym podtrzymać to, co zrobił z Wartą trener Petr Nemec, za co kieruję ogromny ukłon w jego stronę. Będę chciał grać tak, jak Warta grała w ostatnich meczach, szczególnie w meczu z Chojniczanką Chojnice [wyjazdowe zwycięstwo 2:0 po bardzo dobrym występie „Zielonych” w kwietniu tego roku]. Ponadto mam kilka pomysłów, które chciałbym najpierw zdradzić zespołowi. Mam nadzieję, że już w pierwszych sparingach będzie można zobaczyć to, do jakiej gry, do jakiego stylu będziemy dążyli.

Nowy trener Warty Poznań podpisał kontrakt do końca sezonu 2019/20 z opcją przedłużenia o kolejny rok. W sztabie Piotra Tworka znajdą się wszyscy najbliżsi współpracownicy Petra Nemca: drugi trener Adam Szała, trener bramkarzy Dominik Kubiak, kierownik drużyny Karol Majewski oraz fizjoterapeuci: Bartłomiej Smuniewski i Wojciech Danielewicz.

[ngg src=”galleries” ids=”78″ display=”basic_thumbnail”]Źródło: Materiały prasowe Warty Poznań

Author: Irek Pindral