Polacy po zaciętym boju pokonali Czechów w mistrzostwach Europy!

Polska pokonała rówieśników z Czech w ramach rozgrywek mistrzostw Europy do lat 18 w grupie The Trophy i powalczą o zwycięstwo w grupie z Niemcami. Zwycięzca tego starcia zostanie uplasowany na 9 miejscu całego czempionatu.

Pierwszą połowę lepiej otworzyli biało-czerwoni szybko zdobywając pierwsze przyłożenie. Czesi odpowiedzieli skutecznie wykonanym rzutem karnym. Po chwili Polacy odzyskali pięciopunktową przewagę powtarzając wyczyn rywali. Nasi południowi sąsiedzi zabrali się skutecznie do pracy i dwukrotnie zdobyli przyłożenie dodając do tego jedno podwyższenie na przerwę schodzili z siedmiopunktową przewagą.

Po wznowieniu za odrabianie strat zabrali się Polacy. Niezwykle skutecznie grała formacja młyna, która z łatwością przestawiała rywali o kilkanaście metrów. Dwa przyłożenia i jedno podwyższenie sprawiło, że gospodarze turnieju odzyskali prowadzenie. Czesi zdołali jeszcze odwrócić wynik spotkania, ale ostateczne uderzenie należało do podopiecznych trenera Krzysztofa Krzewickiego. Nasi reprezentanci po raz kolejny dobrze zagrali za pomocą formacji młyna i ta akcja zapewniła drugie zwycięstwo w tym turnieju!

Polska – Czechy 25:22 (8:15)

[envira-gallery id=”3110″]

Author: Wojciech Budzyk