Polonia Środa po pewnej wygranej nad TPS-em Winogrady melduje się w 1/8 wojewódzkiego pucharu!

W spotkaniu 1/16 Wojewódzkiego Pucharu Polski TPS Winogrady podejmował jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w tych rozgrywkach czyli Polonię Środa Wielkopolska.

Od samego początku Polonia rzuciła się na rywala. Na bramkę TPS-u sunęły kolejne ataki ale długo piłkarze Polonii Środa nie mogli znaleźć recepty na skierowanie piłki do bramki rywali. Swoje okazje mieli Szymon Zgarda, Kacper Nowak czy Adrian Szynka ale za każdym razem piłkę zatrzymywał bramkarz rywali. W końcówce pierwszej części gry swoją okazję mieli także gospodarze ale dobrą interwencją popisał się Mateusz Janczar. Ostatecznie jednak w pierwszej połowie bramki nie padły i do szatni obie ekipy schodziły przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron lepiej grać zaczęli rywale. Już w 47 minucie tylko dzięki fantastycznej interwencji Mateusza Janczara nadal był bezbramkowy remis. Chwilę później TPS doskonale rozegrał rzut rożny ale na nasze szczęście strzał jednego z zawodników TPS-u minął bramkę. W 55 minucie Krzysztof Biegański idealnie zagrał na głowę Pawła Mandrysza a ten dopełnił formalności i Polonia prowadziła 1:0. W 66 minucie zamieszanie w polu karny rywali na oddanie strzału wykorzystał Przemek Brychlik ale piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce. W 68 minucie świetne dośrodkowanie Lusia Henriqueza i w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Przemek Brychlik ale jego strzał niestety broni bramkarz TPS-u. Jedna na dziesięć minut przed końcem spotkania Przemek Brychlik wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Damiana Buczmy i Polonia prowadziła już 2:0. Kropkę nad i poloniści postawili w 89 minucie kiedy trzecią bramkę dla średzkiego zespołu zdobył Krystian Pawlak.

TPS Winogrady Poznań – Polonia Środa Wielkopolska 0:3 (0:0)

55′ Paweł Mandrysz, 79′ Przemysław Brychlik, 89′ Krystian Pawlak

TPS Winogrady: Apanasewicz – Knopik, Nowacki (87′ Muzyk), Szeląg, Wesołowski (90′ Olejniczak) – Szumiński – Forszpaniak (76′ Czajka), Niemczyk (87′ Kadrzyński), Raczkowski (81′ Ławniczak), Paukszteło – Babicz (65′ Tomczak)

Polonia: Janczar – Kozłowski, Borucki, Skrobosiński (80′ Wujec), Henriquez – Nowak (46′ Biegański,  Zgarda (80′ Bartkowiak), Kujawa, Mandrysz (70′ Buczma) – Brychlik (80′ Sobkowiak), Szynka (60′ Pawlak)

relacja: Łukasz Szarzyński (Polonia Środa Wielkopolska)

Author: Wojciech Budzyk