Porażka Posnanii z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie…

W spotkaniu 8. kolejki Ekstraligi Rugby doszło do spotkania z wieloma podtekstami. Dziewiąta w tabeli ekipa gospodarzy podejmowała czerwoną latarnię ligi siedlecką Pogoń.

Już w piątej minucie goście wyszli na prowadzenie za sprawą skutecznego przyłożenia Rajewskiego. Dwa punkty dołożył Chanchibadze. W 15 minucie skutecznym przyłożeniem odpowiedział Dawid Najdul, a skutecznie podwyższył Michał Hebda. Cztery minuty później Posnania wyszła na prowadzenie za sprawą skutecznie wykonanego rzutu karnego. W 25 minucie ponownie na prowadzeniu znalazła się Pogoń za sprawą Maisuradze, który skutecznie przedarł się przez defensywę gospodarzy i zanotował przyłożenie. Przed przerwą goście dołożyli kolejne dwa przyłożenia. Po 40 minutach gry było 10:22.

Pogoń znakomicie otworzyła drugą połowę. Ledwie 13 sekund Kacper Skup potrzebował, żeby zdobyć kolejne pięć punktów. Posnania ambitnie walczyła o zmniejszenie strat, ale niestety brakowało im skutecznego wykończenia w tym spotkaniu. W 68 minucie został ustalony wynik tego spotkania. Po raz trzeci skutecznym przyłożeniem popisał się Skup, a Chanchibadze dorzucił kolejne dwa punkty.

Posnania Poznań – Pogoń Awenta Siedlce 10:36 (10:22)

Dawid Najdul 5 (P), Michał Hebda 5 (K, pd) – Kacper Skup 15 (3 P), Mamuka Chanchibadze 11 (4 pd, K), Giorgi Maisuradze 5 (P), Przemysław Rajewski 5 (P)

Author: Wojciech Budzyk