Posnania musiała uznać wyższość Awenty Pogoń w starciu od którego zależały losy utrzymania

W spotkaniu 18. kolejki Ekstraligi Rugby w meczu decydującym o losach bezpośredniego utrzymania na najwyższym szczeblu plasująca się na 9. miejscu Posnania podejmowała 10. Awentę Pogoń Siedlce.

Zdecydowanie lepiej w to starcie weszli przyjezdni. Wynik celnym kopem z karnego otworzył Mamuka Chanchibadze. Pomimo żółtej kartki dla zawodnika Pogoni i gry w osłabieniu Siedlczanie zdołali pójść za ciosem. Rati Asatiani przyłożeniem wykończył zespołową akcję. Chanchibadze skutecznie wykonał podwyższenie. W końcu do głosu doszli Muszkieterowie. Przyłożeniem popisał się Daniel Gduła i po chwili celnym kopem na słupy dorzucił kolejne dwa punkty.  Końcówka pierwszej połowy należała do Siedlczan i dorzucili kolejne 10 punktów do dorobku. Po raz drugi skutecznie rzut karny wykorzystał Chanchibadze, przyłożeniem popisał się Łukasz Korneć i ponownie w protokole zapisał się Chanchibadze.

Tuż po przerwie Gdula skutecznie wykorzystał karnego. Niestety dla gospodarzy straty zostały zniwelowane tylko na chwilę. Skutecznym przyłożeniem popisał się tym razem Patelesio Sili. Przewagę Pogoni do 20 punktów podwyższył Chanchibadze. Wpierw skutecznie podwyższył by następnie po raz trzeci z pozytywnym skutkiem wykończyć rzut karny. Posnania na szczęście nie poddała się i przejęła kontrolę na murawie stadionu przy ulicy Słowiańskiej. Skutecznym przyłożeniem popisał się Wojciech Kapustka, a Gdula ponownie zanotował celne podwyższenie. W końcówce Gdula dorzucił kolejne siedem punktów skutecznie wykańczając akcję. Do utrzymania Muszkieterom brakowało jednego skutecznego przyłożenia z podwyższeniem. Niestety gospodarze sprokurowali kolejnego karnego, którego na punkty zamienił Chanchibadze.

Pięć punktów za zwycięstwo sprawiło, że na 9. miejsce awansowała Awenta Pogoń Siedlce i jest pewna utrzymania na nowy sezon w Ekstraklidze. Z kolei Posnania będzie walczyć o najwyższą klasę rozgrywkową w barażach ze Spartą Jarocin.

Posnania Poznań v Awenta Pogoń Siedlce 24:33 (7:20)

Posnania: Daniel Gdula 19 (2P, 3pd, K), Wojciech Kapustka 5 (P)
Pogoń: Mamuka Chanchibadze 18 (3pd, 4K), Rati Asatiani 5 (P), Łukasz Korneć 5 (P), Patelesio Sili 5 (P)

Author: Wojciech Budzyk