Posnania po meczu walki przegrała z Mistrzem Polski Ogniwem Sopot

Po zeszłotygodniowym starciu z liderem tabeli poznańskim Muszkieterom tym razem przyszło zmierzyć się z Mistrzem Polski i wiceliderem Ogniwem Sopot.

Doskonale to spotkanie rozpoczęło się dla podopiecznych Dominika Machlika. Już w pierwszej minucie Posnania otworzyła wynik spotkania. Sędzia podyktował rzut karny, który skutecznie na trzy punkty zamienił Daniel Gduła. W 16 minucie skuteczną kontrę wyprowadziła Posnania. Bartosz Kubalewski sprintem przebiegł ponad połowę boiska i skutecznie przyłożył piłkę. Niestety podwyższenie Daniela Gduli było nieskuteczne. 25 minuta przyniosła pierwsze punkty dla Ogniwa. Skutecznie wykończony maul dał pięć punktów. Siedem minut później na prowadzenie wyszli goście. Skuteczne przyłożenie zanotował Wojciech Brzezicki. Skuteczne podwyższenie na swoim koncie zapisał Jakub Możejko. W samej końcówce pierwszej połowy Ogniwo dorzuciło kolejne siedem punktów i schodziło na przerwę przy prowadzeniu 19:8.

Sześć minut po wznowieniu gry Sopocianie zaliczyli czwarte przyłożenie i dorzucili kolejne podwyższenie. W 59 minucie Daniel Gdula popisał się kapitalnym sprintem i zaliczył przyłożenie pomiędzy słupami. Kapitan Posnanii dołożył jeszcze skuteczne podwyższenie. Wynik spotkania na 15:31 został ustalony w 79 minucie. Ogniwo zaliczyło piąte przyłożenie i zainkasowało pięć punktów. Poznańscy Muszkieterowie zaprezentowali się jednak bardzo dobrze i przez cały mecz walczyli z panującym Mistrzem Polski.

Posnania – Ogniwo Sopot 15:31 (8:19)

Daniel Gdula 10 (1p, 1pd, 1k), Bartosz Kubalewski  5 (1p) – Wiktor Wilczuk 10 (2p), Jakub Możejko 6 (3pd), Mateusz Plichta 5 (1p), Wojciech Brzezicki 5 (1p), Olgierd Sawicki 5 (1p)

Posnania: Jakubek, Kinast, Przybyła, Hebda, Paul, Noszczyk, C. Canizalez, Nitschke, Kapustka, Machlik, Najdul, Gdula, Kubalewski, J. Canizalez, Wrona
Rezerwa: Maciej Paluch, Mateusz Paluch, Misiuna, Matuszewski, Biskupski, Dębiński, Aguirre, Talar

Ogniwo: Kavtaradze, Karol, Bysewski, Piotrowski, Mroziński, Tsivtivadze, Wilczuk, Grabowski, Plichta, Możejko, Chasovskykh, Olszewski, Burrows, Dreszczyński, Brzeziński
Rezerwa: Mokretsov, Rau, Fidler, Burek, Powała-Niedźwiedzki, Misiak, Wołowczyk, Sawicki

Author: Wojciech Budzyk