Remis na pożegnanie z drugą ligą. Warta kończy sezon na trzecim miejscu!

Spotkanie 34 kolejki II ligi dla obu drużyn było już spotkaniem bez szczególnego ładunku emocjonalnego. Warta zapewniła sobie awans do Nice 1 ligi już dwa tygodnie temu, a Siarka była pewna utrzymania i wiedziała, że wyżej niż na siódme miejsce ligowej tabeli nie wskoczy.

Obie drużyny wiedząc, że mogą grać na luzie grały na spokojnie chociaż pierwsza połowa zdecydowanie należała do Zielonych. Goście z Tarnobrzegu byli dla nich zwyczajnie tłem. Warta w pierwszej połowie miała dwie okazje na zdobycie bramki, ale Bartosz Kieliszek dwukrotnie obronił uderzenia Mateusza Wypycha.

Po przerwie odważniej zaatakowała Siarka, ale żadna z ich prób nie znalazła drogi do bramki. Najbliżej było w 85 minucie kiedy to futbolówka od słupka wyszła poza linię końcową. Bezbramkowy remis sprawił, że Warta zajęła trzecie miejsce w rozgrywkach drugiej ligi, a Siarka siódme.

Warta Poznań – Siarka Tarnobrzeg 0:0

Warta: Tomasz Laskowski – Tomasz Dejewski, Bartosz Kieliba (C), Nikodem Fiedosewicz, Michał Grobelny, Radosław Jasiński, Przemysław Kita, Krzysztof Biegański, Adrian Cierpka, Bartosz Kalupa, Mateusz Wypych
Na zmiany wchodzili: Jakub Kiełb, Karol Żmijewski, Adrian Szynka, Adrian Chopcia

Siarka: Bartosz Kieliszek – Cezary Kabała, Jan Grzesik (C), Mateusz Wawrylak, Eryk Galara, Łukasz Świderski, Grzegorz Płatek, Michał Dawidowicz, Paweł Mróz, Jakub Głaz, Kamil Woźniak
Na zmiany wchodzili: Przemysław Janowski, Mateusz Janeczko, Krzysztof Ropski, Kamil Radulj

[envira-gallery id=”5297″]

Author: Wojciech Budzyk