Remis Warty na inaugurację pierwszoligowych zmagań!

Na inaugurację pierwszoligowych zmagań Zieloni zmierzyli się w Grodzisku Wielkopolskim z Garbarnią Kraków. Obie drużyny w minionym sezonie awansowały z II ligi. Warta bezpośrednio, a Garbarnia poprzez baraże. Poniżej możecie dowiedzieć się jaki przebieg miało spotkanie starych znajomych.

Od początku spotkania optyczną przewagę na boisku mieli podopieczni Petra Nemca, ale defensywa Garbarnii pewnie rozbijała ataki Warciarzy. Po upływie 20 minut Garbarnia była bliska prowadzenia. Szymon Kiebzak oddał bowiem niezwykle groźny strzał zza pola karnego. Futbolówka jednak minimalnie minęła światło bramki strzeżonej przez Adriana Lisa. Dwanaście minut później golkiper Warciarzy musiał już jednak wyjmować piłkę z siatki. po dośrodkowaniu jednego z piłkarzy Garbarni w polu karnym Warty zrobiło się spore zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się Jakub Wróbel. Napastnik krakowian przytomnym uderzeniem wślizgiem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Przed przerwą Warta miała dwie dobre okazje na wyrównanie stanu spotkania. Za pierwszym razem Biegańskiemu zabrakło centymetrów by zamknąć kąśliwe dośrodkowanie. W doliczonym czasie gry z kolei mocne uderzenie Zulciaka intuicyjnie obronił Cabaj.

Po przerwie Garbarnia mogła szybko podwyższyć prowadzenie, ale na szczęście dla Adriana Lisa piłka po spotkaniu z poprzeczką wyszła w boisko. Warta nadal miała optyczną przewagę ale brakowało przysłowiowej kropki nad i w wykończeniu akcji. W 77 minucie do dośrodkowania z rzutu wolnego najwyżej wyskoczył Kieliba i pewnie umieścił futbolówkę w siatce! Zieloni chcieli pójść za ciosem i zainkasować trzy oczka, ale nie udało im się to. Na inaugurację pierwszoligowych rozgrywek zainkasowali jeden punkt.

Warta Poznań – Garbarnia Kraków 1:1 (0:1)

77′ Bartosz Kieliba – 35′ Jakub Wróbel

Warta Poznań: Adrian Lis – Mateusz Wypych, Bartosz Kieliba, Tomasz Dejewski, Jakub Kiełb – Michał Grobelny, Adrian Cierpka – Krzysztof Biegański (57′ Krystian Sanocki), Niklas Zulciak (62′ Artur Marciniak), Wojciech Fadecki – Paweł Piceluk (72′ Robert Janicki)

Garbarnia: Marcin Cabaj – Michał Czekaj, Łukasz Pietras, Tomasz Ogar, Jakub Wróbel (82′ Filip Wójcik), Paweł Pyciak, Karol Kostrubała (73′ Marek Masiuda), Szymon Kiebzak, Krzysztof Kalemba (85′ Arkadiusz Garzeł), Mateusz Węsierski, Przemysław Lech

[envira-gallery id=”7266″]

Author: Wojciech Budzyk