Remis Warty z Polonią Środa Wielkopolska

Zawodnicy Warty Poznań zremisowali w swoim kolejnym meczu kontrolnym 1:1 z Polonią Środa Wielkopolska. Bramkę dla Zielonych zdobył w ostatnich minutach spotkania Przemysław Kita.

Od początku meczu gra była bardzo wyrównana z obu stron. W pierwszym kwadransie sparingu Sanocki urwał się obrońcom Polonii i ci musieli ratować się faulem tuż przed linią pola karnego. Do piłki podszedł Radosław Jasiński, lecz jego strzał pewnie wyłapał bramkarz przyjezdnych. Gra prowadzona była głównie w środkowej części boiska i nie było zbyt wielu stuprocentowych sytuacji. Warciarze mieli dogodne sytuacje po stałych fragmentach gry. Po jednym z nich piłka wpadła do siatki, jednak arbiter liniowy dopatrzył się pozycji spalonej Pawła Piceluka. Pod koniec pierwszej połowy Krystian Pawlak świetnie uderzył z woleja i Tomasz Laskowski musiał wyjmować piłkę z siatki. Chwilę później arbiter główny tego spotkania zakończył pierwszą część zmagań.

Druga połowa to już głównie ofensywne ataki warciarzy, z przerwami na niezbyt groźne kontrataki Środzian. Po kilku minutach drugiej części spotkania doskonałą sytuacje na doprowadzenie do remisu miał Adrian Szynka, jednak bramkarz Polonii wyciągnął się jak długi i sparował piłkę poza linię końcową boiska. Swoją sytuacje miał również Przemysław Kita, jednak jego strzał z okolic szesnastego metra poszybował ponad bramką gości. Pod koniec meczu Zieloni bardzo wysoko wyszli pressingiem i starali się stłamsić rywala na jego połowie. Te naciski przyniosły zamierzony efekt. Na 10 minut przed końcem spotkania Przemysław Kita wślizgiem wybił piłkę spod nóg dryblującego golkipera Polonii i ta wturlała się do siatki rywala.

Pod koniec spotkania doszło również do nieprzyjemnego incydentu, w którym uczestniczył Tomasz Dejewski. Jeden z ofensywnych graczy Polonii ostro wszedł w defensora Warty i powalił Dejewskiego, który nieszczęśliwie upadł na nadgarstek. Upadek był na tyle silny, że stoper Zielonych najprawdopodobniej złamał nadgarstek, jednak na szczegółowe informacje musimy poczekać do wyjścia ze szpitala stopera Warty.

Warta Poznań Polonia Środa Wielkopolska 1:1 (0:1)

Bramki: Przemysław Kita 80` – Krystian Pawlak 42`

Warta Poznań (pierwsza połowa) – Laskowski – Jasiński, Dejewski, Onsorge, Patrzykąt – Kalupa, Brzostowski, Cieprka, Kita, Sanocki – Piceluk

Warta Poznań (druga połowa) – Lis- Jasiński, Dejewski, Kieliba, Kiełb – Kalupa, Szynka, Chopcia, Cierpka, Żmijewski – Piceluk

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Szymański (46′ Wienczatek) – Otuszewski, Skrobosiński (46′ Barabasz), Henriquez (65′ Buczma), Borucki (28′ Kozłowski), Jurga (71′ Roszak), Roszak (46′ Białożyt), Pawlak (46′ Łopatka), Gwit (67′ Pawlak), Buczma (46’Rybak), Bartoszak.