Roman Szymański musiał uznać wyższość Mariana Ziółkowskiego w walce o pas

Przedostatnią walką gali KSW 57 było starcie o mistrzowski pas kategorii lekkiej zwakowany przez Mateusza Gamrota. Pas ma szansę pozostać w Poznaniu ponieważ powalczy o niego kolejny reprezentant Czerwonego Smoka Roman Szymański z Marianem Ziółkowskim!

Cała pierwsza runda toczyła się w stójce, gdzie przewagę z racji zasięgu miał Ziółkowski częściej trafiając ciosami prostymi rywala. Druga odsłona była kopią pierwszej, Szymański nie mógł znaleźć sposobu na skrócenie dystansu i zagrożenie  rywalowi. 

W połowie trzeciej rundy Roman był bliski sprowadzenia walki do parteru, niestety wyślizgnęła mu się noga rywala. Starcie powróciło do stójki, gdzie przeważał Ziółkowski.

Czwarta odsłona to próba sprowadzenia przez Szymańskiego pod siatką. Ziółkowski skutecznie wybronił się przed zagrożeniem i wrócił na środek klatki. Po czterech minutach rundy mistrzowskie starcie zostało zakończone. Kopnięcie na wątrobę Ziółkowskiego sprowadził na deski Szymańskiego i ciosy w parterze rozstrzygnęly losy mistrzowskiego pasa kategorii lekkiej.

Nowym mistrzem KSW w kategorii lekkiej został Marian Ziółkowski.

Author: Wojciech Budzyk