Rugbyści i rugbystki Posnanii gotowi do startu nowego sezonu!

W dniu dzisiejszym przed rozpoczęciem sezonu odbyła się konferencja na której kapitanowie zespołu żeńskiego i męskiego przedstawili cele zespołów oraz pokazano nowe stroje.

Męska drużyna w siedmioosobowej, olimpijskiej odmianie rugby jest obecnie mistrzem Polski. Ich największym rywalem jest RC Lechia Gdańsk.

Black Roses z kolei to brązowe medalistki poprzedniego sezonu. Women’ s Rugby obecnie są Vice Mistrz Polski największym rywalem są Biało Zielone Gdańsk

Kapitanami zespołów są Agnieszka Kowalczyk i Daniel Gdula.

W obu składach znajdują się reprezentanci kraju zarówno w odmianie siedmioosobowej jak i w rugby union (odmiana piętnastoosobowa. Kapitan męskiej drużyny gra w biało-czerwonych barwach w obu kadrach. Kolejnym kadrowiczem jest niezwykle szybki Szymon Sirocki. Zespół trenera Dominika Machlika wygrał w poprzednim sezonie wszystkie możliwe klasyfikacje (mistrzostwo i puchar Polski) przez co KS Posnania została najbardziej utytułowanym klubem w odmianie olimpijskiej i wraz z sukcesami kobiet stanowi o potędze Poznania i Wielkopolski w tej odmianie rugby.

Black Roses Posnania to najmłodszy wiekiem zespół w Ekstralidze Kobiet. Od trzech lat zespół poddawany jest odmładzniu składu. Ponad połowa składu to zawodniczki w wieku 18 lat i młodsze (zawodniczka mająca 17 lat może grać już w lidze seniorek). Wraz z Biało-Zielonymi Gdańsk systematycznie od pięciu lat meldują się na podium mistrzostw Polski.

[envira-gallery id=”2870″]

Author: Irek Pindral