Skromne zwycięstwo Zielonych przed wyjazdem do Turcji

Warta Poznań w ostatnim sparingowym meczu przed wylotem do Turcji pokonała Świt Skolwin. Bramkę dla Zielonych zdobył w ostatnich minutach Bartosz Kieliba.

O godzinie 12 na boisku przy ulicy Gdańskiej 1 warciarze stanęli naprzeciw drużyny Świtu Skolwin. Dla Zielonych było to ostatnie spotkanie kontrolne przed wylotem na obóz przygotowawczy w Turcji. Od początku spotkania zespół prowadzony przez Petra Nemca był stroną dominującą. Poznaniacy stwarzali sobie wiele szans, niestety jednak warciarze nie potrafili trafić do siatki rywali. Dogodne sytuacje do otwarcia wyniku mieli między innymi Filip Brzostowski oraz Adrian Szynka.

W tym spotkaniu dobrze dysponowany był bramkarz Świtu, jednak napór graczy Warty był na tyle silny, że musiał on w końcu skapitulować. W 89 minucie po rozegraniu rzutu wolnego Bartosz Kieliba umieścił futbolówkę w siatce po wrzutce Adriana Szynki i Zieloni dowieźli jednobramkowe prowadzenie do końca.

Niestety w tym meczu nie obyło się bez urazów. Boisko z kontuzją opuścił Wojciech Onsorge, jednak dopiero po szczegółowych badaniach będzie można powiedzieć czy uraz jest groźny i wykluczy stopera Warty na dłużej.

Warta Poznań  – Świt Skolwin 1:0 (0:0)

Bramka: 89` Bartosz Kieliba

Warta Poznań: Tomasz Laskowski (46 Adrian Lis) – Nikodem Fiedosewicz (62 Krystian Sanocki), Wojciech Onsorge (46 Radosław Jasiński), Bartosz Kieliba, Wiktor Patrzykąt, Przemysław Kita (46 Jakub Kiełb), Artur Marciniak, Filip Brzostowski, Émile Thiakane (73 Adrian Chopcia), Adrian Szynka, Paweł Piceluk (66 Przemysław Kita).

[envira-gallery id=”1420″]

Relacja: Łukasz Rabiega / Biuro prasowe Warty Poznań

Author: Irek Pindral