Syf, kiła i mogiła przy Bułgarskiej

W spotkaniu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań przegrał na własnym boisku z Górnikiem Zabrze 0:3 (0:1).

Gra Lecha w rocznicowym spotkaniu to jedna wielka improwizacja, zero pomysłu na grę. Większość decyzji była błędnie podejmowana. A Górnik przypominał drużynę z zeszłego sezonu. Grali zespołowo z pasją i wystarczyło to na kolosa na glinianych nogach jakim obecnie jest Kolejorz. Zabrzanie byli nawet dopingowani przez kibiców Kolejorza, którzy po trzecim golu skandowali jeszcze jeden.

Co dostajemy od trenera na pomeczowej konferencji? Biadolenie o analizie, wyciągnięciu wniosków… A efekty powinny być krótkie, odstawić piłkarzy bez motywacji od gry. I nie chodzi o zsyłanie do Wronek, żeby grali w rezerwach. Tam niech ogrywają się młodzi piłkarze. A młodsi zawodnicy z pierwszej drużyny powinni zacząć się w Ekstraklasie!

W czerwcu kontrakty kończą się 11 zawodnikom: Burić, Putnocky, Trałka, Vujadinović, Janicki, Goutas, Gajos, Jóźwiak, Zhalametdinov, De Marco, Wasielewski. Żaden z tych zawodników na razie nie zasłużył na nowy kontrakt i powinny być to ich ostatnie miesiące przy Bułgarskiej. Wyjątkiem jest rosyjski napastnik, którego na razie nie można ocenić bo gra ogony. Tą szatnię trzeba intensywnie przewietrzyć!

Na szczęście z zimowego snu powoli budzą się niższe ligi gdzie często bywamy z racji współpracy z peryferiafutbolu.pl i wiemy jedno. Tam na pewno będziemy oglądać piłkarzy grających na większym poziomie ambicji!

Lech Poznań – Górnik Zabrze 0:3 (0:1)

41, 86′ Igor Angulo, 67′ Boris Sekulić

Żółte kartki: Łukasz Trałka (85’) – Mateusz Matras (43’), Jesus Jimenez (51’), Dani Suarez (63’).

Lech: Jasmin Burić – Robert Gumny, Thomas Rogne, Nikola Vujadinović, Piotr Tomasik – Maciej Makuszewski (89’ Tymoteusz Klupś), Maciej Gajos, Pedro Tiba, Joao Amaral – Darko Jevtić (68’ Łukasz Trałka), Christian Gytkjaer (68’ Timur Żamaletdinow)

Górnik: Martin Chudy – Boris Sekulić, Przemysław Wiśniewski, Dani Suarez, Adrian Gryszkiewicz – Szymon Żurkowski, Mateusz Matras, Valeriane Gvilla (74’ Szymon Matuszek) – Ioannis Mystakidis (56’ Adam Arnarson), Igor Angulo, Jesus Jimenez (83’ Kamil Zapolnik).

[ngg src=”galleries” ids=”2″ display=”basic_thumbnail”]Tekst: Wojciech Budzyk, foto: Irek i Patryk Pindral

Author: Irek Pindral