Warta lepsza od Sokoła o jedną bramkę w twardym sparingu!

Warta Poznań w czwartym sparingu podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej pokonuje Sokół Kleczew 3:2. Bramki dla „Zielonych” zdobyli Bartosz Kieliba, Paweł Piceluk oraz Adrian Cierpka.

Od początku meczu gra była bardzo ostra. Piłkarze Warty nie odpuszczali choćby skrawka boiska przy ulicy Gdańskiej. Mimo większej liczby sytuacji to goście jako pierwsi objęli prowadzenie. Po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez Bartosza Kielibę kapitan Zielonych otrzymał druga żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, jednak na skutek tego nie opuścił boiska, z faktu, że był to jedynie mecz sparingowy. Arbiter główny tego spotkania wskazał oczywiście na wapno, a jedenastkę pewnie wykorzystał Tomasz Kowalczuk.

Na odpowiedź „Dumy Wildy” nie trzeba było jednak czekać zbyt długo. Po rzucie różnym znów w roli głównej znalazł się kapitan poznaniaków, Bartosz Kieliba. Środkowy obrońca najwyżej wyskoczył do dośrodkowania i pokonał golkipera gości.

Po przerwie nie obejrzeliśmy wielu zmian, do których przyzwyczaił nas w sparingach trener Petr Němec. Na placu gry za Bartosza Kalupę pojawił się Przemysław Kita, natomiast w bramce Adriana Lisa zastąpił Tomasz Laskowski.

Druga połowa zaczęła się ponownie od ataków Warciarzy i dość szybko przyniosło to szybko efekt w postaci bramki Pawła Piceluka. Kilkanaście minut później w polu karnym faulowany był Michał Przybyła i sędzia po raz drugi wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Adrian Cierpka i pewnie pokonał bramkarza Sokoła. Niestety nie obyło się tez bez błędów w defensywie gospodarzy. Zbyt słabe podanie do Laskowskiego przechwycił Jakub Antosik i zdobył bramkę kontaktową. Ostatecznie wynik meczu już się jednak nie zmienił Warta może się cieszyć z drugiego zwycięstwa podczas zimowych przygotowań.

Warta Poznań – Sokół Kleczew 3:2 (1:1)

Bramki: 27′ Bartosz Kieliba, 50′ Paweł Piceluk, 58′ Adrian Cierpka z karnego – 17′ Tomasz Kowalczuk z karnego, 69′ Jakub Antosik

Warta: Lis (Laskowski) – Kiełb, Dejewski, Kieliba, Jasiński – Marciniak, Kalupa (Kita) – Cierpka, Przybyła, Chopcia (Sanocki) – Piceluk (Brzostowski)