Warta w emocjonującym starciu pokonała Podbeskidzie!

Po niezwykle emocjonującym meczu piłkarze Warty Poznań pokonali 4:3 Podbeskidzie Bielsko-Biała w 23. kolejce Fortuna 1 Ligi.

Takiego pojedynku w „Ogródku” nie było od dawna. Pierwsza połowa nie zapowiadała aż takiej liczby bramek. W 22. minucie Wartę Poznań na prowadzenie wyprowadził Michał Jakóbowski, który trafił do siatki po strzale z pola karnego. Goście wyrównali 9 minut przed przerwą – po kontrataku gola strzelił Przemysław Płacheta.

Prawdziwe emocje zaczęły się po zmianie stron. Warta Poznań miała dwie bardzo dobre okazje do zdobycia bramki, ale nie wykorzystali ich Krzysztof Biegański i Michał Jakóbowski. To zemściło się w 55. minucie, kiedy to gola dla Podbeskidzia strzelił Paweł Oleksy, który zaskoczył Adriana Lisa uderzeniem piłki głową po rzucie rożnym.

W 60. minucie było już 2:2. Robert Janicki skutecznie dobił wówczas strzał Grzegorza Szymusika. Kilka minut później goście stracili swojego pomocnika Adriana Gomeza, który dostał drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę. Gdy Hiszpan schodził z boiska, był jeszcze za bramką swojej drużyny i dokładnie widział, jak Jakub Kiełb pokonuje Rafała Leszczyńskiego strzałem z rzutu wolnego.

Kibice nie zdążyli się jeszcze dobrze nacieszyć z prowadzenia 3:2, a Michał Żebrakowski podwyższył je o kolejną bramkę. Nowy napastnik „Zielonych” posłał piłkę w samo „okienko” bramki drużyny z Bielska-Białej.

Dwa gole przewagi, jeden zawodnik więcej na boisku – wydawało się, że nic już nie przeszkodzi Warcie Poznań w zgarnięciu trzech punktów. A jednak było inaczej. W 81. minucie Hiszpan Chopi ładnym strzałem z dystansu doprowadził do stanu 4:3 i przez kilkanaście minut (sędzia doliczył ich aż 6) piłkarze Petra Nemca dzielnie bronili skromnego prowadzenia. Na szczęście skutecznie i po ostatnim gwizdku mogli się cieszyć z kibicami z trzech punktów. Wiosną Warta Poznań ma ich już 4 w dwóch meczach i ma w miarę bezpieczną przewagę nad strefą spadkową.

Warta Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:3

22′ Jakóbowski, 60’Janicki, 65′ Kiełb, 70′ Żebrakowski – 35′ Płacheta, 55′ Oleksy, 81′ Chopi

Warta: Lis – Szymusik (88′ Wypych), Kieliba, Dejewski, Kiełb, Grobelny, Marciniak, Biegański (76′ Jasiński), Janicki, Jakóbowski, Spławski (66′ Żebrakowski)

Podbeskidzie: Leszczyński – Modelski, Wiktorski, Komor, Oleksy, Płacheta, Gomez, Rzuchowski (61′ Rakowski), Chopi, Sierpina (72′ Kostorz) Sabala (80′ Hilbrycht)