Żużlowe starcie Polska – Szwecja na Golęcinie!

31 maja w Poznaniu, prowadzona przez Marka Cieślaka żużlowa reprezentacja Polski zmierzy się ze Szwecją. Czwartkowe spotkanie będzie ostatnim etapem przygotowań przed zbliżającymi się finałami Monster Energy FIM Speedway of Nations, które odbędzie się w dniach 8 i 9 czerwca na nowym Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Szwedzi, do Poznania przyjadą w najsilniejszym możliwym zestawieniu wraz z Fredrikiem Lindgrenem, który od początku obecnego sezonu prezentuje kapitalną dyspozycję. Reprezentanci “trzech koron” to trzykrotni zdobywcy Drużynowego Pucharu Świata. Od 2001 roku do 2006 roku szwedzcy żużlowcy nieprzerwanie zdobywali medale DPŚ. Przed rokiem Szwedzi zdobyli srebrny medal DPŚ, a najlepszym zawodnikiem całych zawodów okazał się być Antonio Lindbaeck, który zdobył 20 z 21 możliwych punktów. Biorąc pod uwagę formę Fredrika Lindgrena można być pewnym, że podopieczni Morgana Anderssona będą walczyć o najwyższe cele podczas Monster Energy FIM Speedway of Nations. Swoje zmagania w tym turnieju rozpoczną już piątego czerwca w Manchesterze. W półfinale zmierzą się z zawodnikami z Czech, Francji, Włoch, Australii i Finlandii. Zanim jednak przystąpią do walki będą rywalami Żużlowej Reprezentacji Polski w meczu towarzyskim w Poznaniu.

Skład zespołu Szwecji: Andersen Jonsson, Peter Ljung, Fredrik Lindgren, Jacob Thorssell, Antonio Lindbaeck, Linus Sundstrom

Dla podopiecznych Marka Cieślaka, mecz ze Szwecją, również będzie ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się finałami Monster Energy FIM Speedway of Nations 2018. Polacy są zespołem rozstawionym bezpośrednio. Trener Biało-Czerwonych desygnował już sześciu zawodników, którzy pojawią się w Poznaniu.

Skład zespołu Polski: Jarosław Hampel, Piotr Pawlicki, Maciej Janowski, Maksym Drabik, Janusz Kołodziej, Grzegorz Zengota

Mecz Polska – Szwecja odbędzie się w Poznaniu , 31 maja o godzinie 14:00. Bilety na to wydarzenie nabyć można za pomocą portalu ebilet.pl. Posiadacze karnetu na PSŻ – mają prawo do biletu ulgowego.

Ceny biletów:

Bilet normalny – 30 zł

Bilet ulgowy – 20 zł

Dzieci do 12 roku życia za 1 zł w pakiecie z rodzicem.

[envira-gallery id=”5017″]

Author: Wojciech Budzyk