Pewne zwycięstwo Warty nad Olimpią Grudziądz!

W spotkaniu 24 kolejki Fortuna 1 ligi Warta Poznań na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim podejmowała Olimpię Grudziądz. Podopieczni Piotra Tworka przed tym spotkaniem zajmowali pozycję wicelidera (tyle samo punktów co pierwsze Podbeskidzie. Goście z kolei plasowali się na miejscu siódmym i są nadal w grze o miejsca premiujące grę w barażach.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Zielonych jednak na konkretne okazje przyszło czekać niemalże kwadrans. Kąśliwym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Janicki i z trudnościami piłkę poza linię końcowa wypiąstkował Sapela. Warta raz za razem zagrażała bramce Olimpii ale brakowało skutecznego wykończenia. Blisko zdobycia bramki był m.in. Jaroch. Jego uderzenie jednak było minimalnie niecelne. Najgroźniejszy jednak był wspomniany Janicki. Jednak jego uderzenia były blokowane przez rywali a dośrodkowania ze stałych fragmentów gry nie byli w stanie wykorzystać koledzy.

Obronę gości Zieloni rozmontowali w 62 minucie. Motor napędowy gospodarzy Janicki wypuścił w polu karnym Grobelnego. Prawy obrońca zagrał do Apolinarskiego, którego uderzenie na dalszy słupek wpadło do bramki. Stracona bramka pobudziła Olimpię. Warta nie była w stanie oprzeć się rywalom. Już po minucie mogło być 1:1. Uderzenie głową zdołał wypiąstkować na róg Lis. W 69 minucie wydawało się, że padnie bramka wyrównująca. W sytuacji sam na sam znalazł się Maloku ale uderzył wprost w bramkarza Zielonych. Sześć minut później podopieczni Piotra Tworka uspokoili sytuację. Napołow zagrał z rzutu rożnego wprost na głowę Boczka. Drugie trafienie podcięło całkowicie skrzydła Olimpii.

To zwycięstwo umocniło Wartę na drugim miejscu w tabeli. Stal Mielec wczoraj zremisowała z Puszczą i traci już do Zielonych cztery punkty.

Warta Poznań – Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0)

62′ Jakub Apolinarski, 75′ Tomasz Boczek

Warta: Adrian Lis – Michał Grobelny, Aleks Ławniczak, Tomasz Boczek, Patryk Stępiński – Jakub Apolinarski, Mateusz Kupczak, Łukasz Trałka, Robert Janicki (82′ Krzysztof Danielewicz), Michał Jakóbowski (59′ Serhij Napołow) – Gracjan Jaroch (76′ Mateusz Szczepaniak)

Olimpia: Łukasz Sapela – Damian Ciechanowski, Lukas Duriska, Łukasz Bogusławski (80′ Mohamed Medfai), Remigiusz Szywacz – Sebastian Kamiński, Ricky van Haaren, Maciej Kona (65′ Ariel Wawszczyk), Elvir Maloku, Piotr Janczukowicz (85′ Kacper Janiak) – Joao Criciuma

Author: Wojciech Budzyk