Black Roses ligowe zmagania rozpoczęły od drugiego miejsca w Gietrzwałdzie!

Zawodniczki Black Roses Posnania rozpoczęły nowy sezon ligowy wywalczenia srebrnego krążka w I Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Gietrzwałdzie. W finale po zaciętej walce poznanianki musiały uznać wyższość Biało-Zielonych Ladies Gdańsk.

Black Roses przystąpiły do rozgrywek w mocno zmienionym składzie, w przerwie letniej poznańska drużynę opuściły dwie ważne zawodniczki. Natalia Pamięta, która na mocy umowy transferowej przeszła do drużyny Biało-Zielonych Gdańsk oraz Cristina Veneri, która zakończyła swoją karierę w rugby.

W ich miejsce poznańską drużynę wzmocniły reprezentująca w poprzednim sezonie Juvenię Kraków, wielokrotna reprezentantka Polski – Marta Jarecka oraz Iwona Zaklikowska, którą trenerzy Black Roses mieli już okazję przetestować podczas Berlin Sevens. W Gietrzwałdzie również w barwach poznańskiej drużyny po raz pierwszy na polskich boiskach wystąpiła Olga Surkova, która niedawno współnie z reprezetntacją Ukrainy wywalczyła awans do TOP 12, czyli dwunastki najlepszych zespołów w Europie.

Fazę grupową poznanianki zakończyły na drugim miejscu po wygranych z Juvenią Kraków 35:7 oraz Legią Warszawa 38:0. W spotkaniu z warszawską drużyną aż trzy przyłożenia zdobył nowa zawodniczka Black Roses Olga Surkova.

W finale Black Roses miały okazję do rewanżu na Biało-Zielonych za mecz grupowy, w którym przegrały z gdańszczanami 7:28. Finał również dobrze rozpoczął się dla Biało-Zielonych, które schodziły na przerwę przy prowadzeniu 14:0. Po zmianie stron zawodniczki z Poznania nawiązały walkę poprzez przyłożenia Marii Nowackiej oraz Sandy Beszterdy, ale to nie wystarczyło na lepiej dysponowane Biało-Zielone. Ostatecznie Black Roses musiały uznać wyższość rywalek przegrywając 14:28.

Już niedługo Poznanianki będą mogły się zrewanżować za przegrany finał i to w dodatku na stadionie rywalek z Gdańska. Już za tydzień w sobotę 22 września zostanie w Gdańsku rozegrany II Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w rugby 7.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk
2. Black Roses Posnania
3. Juvenia Kraków
4. Legia Warszawa
5. Miedziowe Lubin
6. Diablice Ruda Śląska
7. AZS AWF Warszawa
8. KS Rugby Gietrzwałd
9. Tygrysice RC Orkan Sochaczew

[envira-gallery id=”8871″]

Źródło: Biuro prasowe Black Roses Posnania – Łukasz Nowak

Author: Wojciech Budzyk