Black Roses zaprezentowały się przed nowym sezonem!

Arkadiusz Mąkina o celu na ten sezon:

Naszym celem na ten sezon jest wygranie ligi. W tym momencie praktycznie w walce o mistrzostwo liczymy się my i drużyna z Gdańska. W ubiegłym sezonie udało nam się wygrać pięć meczów przeciwko Biało-Zielonym, teraz też mamy nadzieję na rozpoczęcie sezonu od wygranej.

W tym sezonie uległ zmianie system rozgrywek, na każdym turnieju zamiast pięciu meczów, będziemy rozgrywać cztery, z czego akurat się cieszę. Pozostałe drużyny nie rozgrywały żadnych meczów przedsezonowych, dlatego nie mamy szczegółowych informacji o ich stanie przygotowań. Miejmy nadzieję, że zespoły te będą mocne w tym sezonie, a rywalizacja w lidze wyrównana, co ma przełożenie na dyspozycję zawodniczek w kadrze narodowej. Wiemy za to, że drużyna Biało-Zielonych się wzmocniła. My również się wzmocniliśmy przed sezonem, więc zapewne po raz kolejny o mistrzostwo powalczą te dwie drużyny.

W nadchodzącym sezonie w barwach Black Roses nie ujrzymy dwóch kluczowych zawodniczek. Jedną z nich jest Natalia Pamięta, która na mocy umowy transferowej w przyszłym sezonie reprezentować będzie barwy Biało Zielonych Ladies Gdańsk. Drugą zawodniczką jest Cristina Veneri, która w związku ze zmianą miejsca zamieszkania rozwiązała umowę z klubem.

Jednakże kibice Black Roses mogą spodziewać się kilku nowych twarzy w ekipie Czarnych Róż!

Mowa m.in. o Marcie Jareckiej, reprezentującej w poprzednim sezonie Juvenię Kraków. Wielokrotna reprezentantka Polski, a jednocześnie trenerka grup młodzieżowych z pewnością okaże się silnym wzmocnieniem Black Roses. Wraz z nią dołączy jej klubowa koleżanka Iwona Zaklikowska, którą trenerzy mieli okazję przetestować w Berlinie.

O silę zespołu stanowić także będą trzy ukraińskie zawodniczki: Oxana Bunici, Olga Blanutca oraz Marina Borodina. Pierwszej z nich sympatykom rugby nie trzeba przedstawiać. Reprezentantka Ukrainy oraz Mołdawii, a także międzynarodowej ekipy Tabusoro Angels pozostanie z Black Roses na kolejny sezon. Wraz z nią po raz pierwszy w polskiej lidze wystąpią Olga oraz Marina, które są kluczowymi reprezentantkami Ukrainy w rugby siedmioosobowym. O ich wysokim poziomie sportowym może świadczyć chociażby fakt, że w minionym sezonie to właśnie ukraińskie rugbystki sięgnęły po najwyższe trofeum Mistrzostw Europy w Dywizji A, tym samym zapewniając sobie awans do TOP 12 zespołów europejskich.

Poniżej przedstawiamy skład zespołu Black Roses Posnania w sezonie 2018/2019:

 1. Wiktoria Bancer
 2. Sandra Beszterda
 3. Olga Blanutca
 4. Marina Borodina
 5. Patrycja Broź
 6. Oxana Bunici
 7. Patrycja Falfer
 8. Natalia Furman
 9. Klaudia Jankowiak
 10. Marta Jarecka
 11. Agnieszka Kowalczyk
 12. Julia Matuszewska
 13. Maria Nowacka
 14. Barbara Pach
 15. Katarzyna Paszczyk
 16. Iwona Zaklikowska

Trener: Arkadiusz Mąkina

Author: Irek Pindral