Drugie miejsce Black Roses w Lubinie!

Po wyrównanym i emocjonującym meczu z Biało-Zielonymi Gdańsk, Black Roses zakończyły na drugim miejscu VII Turniej Mistrzostw Polski w Lubinie. W finale podopieczne trenera Urbanowicza wygrały z poznaniankami 19-7.

Zawodniczki Black Roses w fazie grupowej potwierdziły swoją wysoką formę wygrywając pewnie dwa pierwsze mecze z Legią Warszawa (38-0) oraz Juvenią Kraków (38-0). Komplet zwycięstw zapewniły sobie po ciężkim meczu z Biało-Zielonymi Gdańsk. Podopieczne trenera Urbanowicza dobrze zaczęły mecz zdobywając przyłożenie już w pierwszej minucie meczu. Jednak zawodniczki Black Roses szybko przejęły inicjatywę i z każdą minutą zaczęły coraz mocniej dominować nad rywalkami. Ostatecznie po przyłożeniach Sandry Beszterdy oraz Marii Nowackiej podopieczne trenera Arkadiusza Mąkiny wygrały 19-5.

W półfinale zespół Black Roses po raz drugi zmierzył się z Legii Warszawa. I tym razem drużyna z Warszawy nie sprawiła sensacji i musiała uznać wyższość zawodniczek z Poznania, które pewnie wygrały 31-0.

Finał okazał się być kontynuacją konfrontacji pomiędzy drużynami z Poznania i Gdańska. Zawodniczki Black Roses od początku mocno atakowały, stwarzając sobie przez to dogodne sytuacje, ale brakowało wciąż kropki nad „i” w postaci przyłożenia. Biało-Zielone będąc zepchnięte do defensywy, szukały swoich szans po błędach przeciwniczek. Dwukrotnie udało im się wykorzystać błędy poznanianek i po indywidualnych akcjach sprinterskich zdobyć przyłożenia, prowadząc tym samym 14-0.

Zawodniczki Black Roses pomimo straty do rywalek nie poddawały się i poprzez ciężką walkę starały się odwrócić losy meczu. Ambitna postawa przyniosła skutek w postaci przyłożeniem po indywidualnej akcji Marii Nowackiej, która wykorzystała lukę w obronie zawodniczek z Gdańska. Czasu na odrobienie strat zawodniczki Black Roses miały coraz mniej, za to Biało-Zielone po kolejnej akcji indywidualnej powiększyły przewagę, wygrywając ostatecznie 19-7.

Black Roses Posnania po zaciętym i emocjonującym finale zajęła drugie miejsce w VII Turnieju Mistrzostw Polski w Lubinie. Najlepiej atakującą zawodniczką turnieju została wybrana nasza kapitan, Agnieszka Kowalczyk. Wyróżnione zostały także zawodniczki Biało-Zielonych Ladies Gdańsk: Anna Klichowska, która została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju oraz Juliana Schuster jako najlepiej broniąca zawodniczka. Przed zawodniczkami Black Roses Posnania został ostatni, finałowy turniej, który odbędzie się 2 czerwca na stadionie GOS w Gdańsku.

[envira-gallery id=”4751″]

Author: Wojciech Budzyk