Dwóch czołowych półciężkich spotka się na KSW 42 w Łodzi!

Były pretendent do pasa kategorii półciężkiej, Marcin Wójcik (10-5, 3 KO, 5 Sub) przywita na polskiej ziemi Irlandczyka, Chrisa Fieldsa (12-7-1, 6 KO, 5 Sub), 3 marca na KSW 42 w łódzkiej Atlas Arenie.

Bilety na KSW 42 są dostępne w serwisie eBilet.pl.

Marcin Wójcik po ośmiu latach od swojego pierwszego pojedynku w KSW powrócił do walki dla największej europejskiej organizacji w marcu 2016 roku. „Gigant” z Piły jak huragan zmiótł ze swojej drogi Tomasza Kondraciuka, Michała Fijałkę i Marcina Łazarza, czym wywalczył sobie prawo do walki o pas mistrzowski należący do Tomasza Narkuna. Na KSW 39: Colosseum 28-latek walczył jak równy z równym z panującym czempionem, ale gdy starcie trafiło do parteru musiał uznać wyższość słynącego ze swojego grapplingu „Żyrafy” i odklepał duszenie na sekundę przed końcem pierwszej rundy.

Chris Fields stoczył dla KSW jak do tej pory zaledwie jedną walkę, ale swoim występem na KSW 40 w Dublinie postawił duży wykrzyknik przy swoim nazwisku. Reprezentant SBG Ireland to były zawodnik największych organizacji na Wyspach i pionier irlandzkiej sceny MMA. “The Housewives’ Choice” w debiucie w okrągłej klatce spotkał się z bardzo solidnym Michałem Fijałką i zupełnie nie dał szans szczecińskiemu Berserkerowi na przestrzeni trzech rund.

Na KSW 42 w Łodzi w walce wieczoru kibice zobaczą superfight pomiędzy Mamedem Khalidovem a Tomaszem Narkunem. Swoich pasów mistrzowskich bronić będą Mateusz Gamrot oraz Ariane Lipski. Dojdzie też do niezwykle interesującego pojedynku na szczycie kategorii średniej pomiędzy Michałem Materlą a Scottem Askhamem. Do okrągłej klatki powróci tez legenda polskiego MMA Łukasz „Juras” Jurkowski.

Źródło: Materiały prasowe federacji KSW

Author: Wojciech Budzyk