Warta lepsza od Górnika w sparingu!

Zawodnicy Warty Poznań wygrali z Górnikiem Konin w swoim drugim zimowym sparingu 1-0. Strzelcem jedynego gola dla Zielonych był Przemysław Kita.

Już od samego początku spotkania do ataków ruszyli gracze prowadzeni przez trenera Petra Nemca. W pierwszych minutach dogodną sytuacje do zdobycia bramki miał Michał Przybyła. Napastnik Warty miał jeszcze wiele dobrych sytuacji do otwarcia wyniku, jednak nie udało mu się pokonać golkipera gości. Wiele zagrożeń Zieloni stwarzali po stałych fragmentach gry. Tam również do sytuacji dochodził aktywny Przybyła, jednak Górnicy potrafili stawić czoła temu aspektowi gry i skutecznie powstrzymywali warciarzy. Mimo wielu akcji podbramkowych Warty wynik do przerwy był bezbramkowy. Pierwsze trzy kwadranse to była zupełna dominacja poznaniaków, którzy nie dopuszczali za często do akcji bramkowych przyjezdnych.

W przerwie spotkania trener Nemec wymienił prawie cały skład Warty. Na boisku zostali jedynie Wojciech Onsorge oraz Jakub Kiełb, którzy rozegrali 90 minut. Na placu gry zameldował się również nowy nabytek Zielonych Paweł Piceluk. Sama druga część gry wyglądała bardzo podobnie to pierwszej. Dominacja na boisku warciarzy, którzy nękali groźnymi akcjami koninian. Efekty przyszły w 70 minucie spotkania. Paweł Piceluk na pełnym sprincie wszedł w pole karne, dostrzegł Przemysława Kitę, który był bez krycia i zagrał mu futbolówkę. 24-latek nie miał problemu żeby skierować piłkę do siatki Górnika i tym samym otworzył, ale i ustalił wynik spotkania na 1-0.

Następnym meczem kontrolnych poznaniaków będzie starcie z drugim poznańskim klubem. W środę, 24 stycznia, warciarze zmierzą się z drużyną rezerw Lecha Poznań.

Warta Poznań 1-0 Górnik Konin

Bramki: Przemysław Kita 70`

Warta Poznań (pierwsza połowa): Lis – Kiełb, Kieliba, Onsorge, Jasiński – Marciniak, Sanocki, Jakóbowski, Cierpka, Szynka – Przybyła

Warta Poznań (druga połowa): Laskowski – Kiełb, Dejewski, Onsorge, Fiedosiewicz – Mikołajczak, Kalupa, Chopcia, Żmijewski, Kita – Piceluk