Rezerwy Lecha lepsze od Warty w trakcie zimowych przygotowań

Pierwsza część spotkania w wykonaniu obu ekip była bardzo wyrównana. Pierwsi poważnie zagrozili warciarze. W pierwszym kwadransie gry dobrą sytuacje na otwarcie wyniku miał Paweł Piceluk, jednak jego strzał został zablokowany przez defensorów drużyny Kolejorza. Po rzucie rożnym do główki doszedł Radosław Jasiński, jednak defensor Zielonych nie zmieścił piłki w siatce. Po chwili ataków warciarzy do głosu doszedł Lech i pierwsza okazja Kolejorza była skuteczna. Do bramki po zamieszaniu trafił Hubert Sobol. Jednak zespół prowadzony przez trenera Petra Nemca długo nie pozwolił nacieszyć się z jednobramkowego prowadzenia zespołu Lecha. Po strzale Piceluka piłka zawisła w polu karnym, do główki doszedł Adrian Chopcia i efektownym szczupakiem pokonał bramkarza Kolejorza i do przerwy przy ulicy Gdańskiej był wynik remisowy.

Po tych trzech kwadransach meczu standardowo szkoleniowiec Zielonych Petr Nemec zmienił prawię całą jedenastkę. Mecz do końca rozegrali Bartosz Kieliba, a także Artur Marciniak. Gra Zielonych po przerwie nie wyglądała już tak okazale w ofensywnych poczynaniach, a swoje okazje miał Lech. Kolejorz swoje sytuacje i błędy w obronie Warty wykorzystał bardzo skrupulatnie. Efektem było zdobycie trzech bramek w przeciągu sześciu minut przez młodych graczy Kolejorza i porażka Warciarzy 1:4.

Warta Poznań – Lech II Poznań 1:4 (1:1)

27′ Adrian Chopcia – 21′ Hubert Sobol (21), 65′ Jakub Pawlicki, 69′ Filip Nawrocki, 71′ Arkadiusz Kaczmarek

Warta (pierwsza połowa): Laskowski – Kiełb, Kieliba, Dejewski, Jasiński – Marciniak, Szynka, Żmijewski, Kalupa, Chopcia – Piceluk
Warta (druga połowa): Lis – Wypych, Onsorge, Kieliba, Brzostowski- Kita, Marciniak, Cieprka, Sanocki, Mikołajczak – Przybyła

Lech II: Wojciech Olesiński – Maciej Orłowski, Filip Nawrocki, Jan Andrzejewski – Szymon Zalewski (61′ Tomasz Kaczmarek), Dariusz Dudka (61′ Mateusz Skrzypczak), Łukasz Norkowski (61′ Jakub Pawlicki), Eryk Kryg (61′ Kacper Friska), Michał Skóraś (61′ Oskar Nowak) – Hubert Sobol (61′ Arkadiusz Kaczmarek), Michał Cywiński (75′ Marek Mróz)

Relacja:  Łukasz Rabiega / Biuro prasowe Warty Poznań