Emocje na inaugurację ligowych rozgrywek w Gietrzwałdzie!

Zawodniczki Black Roses Posnania rozpoczęły nowy sezon ligowy od zdobycia srebrnego krążka w I Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Gietrzwałdzie. W finale po zaciętej walce, pomimo remisu w przyłożeniach Black Roses musiały uznać wyższość Biało-Zielonych Ladies Gdańsk. Turniej ligowy w Gietrzwałdzie był w pierwszym z dwóch rozgrywanych przez poznanianki przed International Rugby Challenge.​

Fazę grupową zawodniczki trenera Arkadiusza Mąkiny zakończyły na drugim miejscu po wygranych z Juvenią Kraków 40:0 oraz Diablicami Ruda Śląska 37:7. W finale Black Roses miały okazję do rewanżu na Biało-Zielonych za mecz grupowy, w którym przegrały z gdańszczankami 7:19. Wówczas jedyne przyłożenie dla poznańskiej drużyny zdobyła nowa zawodniczka Róż, Elena Bozu. 

Po wyrównanej pierwszej połowie zawodniczki obu drużyn schodziły na przerwę przy remisie 7:7. Po zmianie stron zawodniczki Black Roses narzuciły rywalkom wysokie tempo gry, co przełożyło się na prowadzenie 19:7. Kontuzja najlepszej zawodniczki poznanianek, Katarzyny Paszczyk oraz błędy w obronie pozwoliły Biało-Zielonym na odrobienie strat. Ostatecznie pomimo remisu w przełożeniach 3:3 Black Roses musiały uznać wyższość rywalek z Gdańska przegrywając jednym podwyższeniem 19:21. 

Ostatecznie zawodniczki trenera Mąkiny zajęły drugie miejsce w I Turnieju Mistrzostw Polski rozgrywanym w Gietrzwałdzie. Najniższe miejsce na podium zajęła drużyna Juvenii Kraków, która w meczu o brąz pokonała Diablice Ruda Śląska 21:12. Najlepszą zawodniczką turnieju została Katarzyna Paszczyk. Zawodnika Black Roses była autorką wszystkich przyłożeń zdobytych przez poznańską drużynę w finale. W całym turnieju Kasia zdobyła aż 7 przyłożeń w 3 meczach.

Już niedługo Poznanianki będą mogły się zrewanżować za przegrany finał i to w dodatku na stadionie rywalek z Gdańska. Już za tydzień w sobotę 21 września zostanie w Gdańsku rozegrany II Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w rugby 7. Już za dwa tygodnie drużynę Black Roses Posnania będzie można podziwiać w Poznaniu w trakcie International Rugby Challenge, w ramach którego zmierzą się one z niemieckim USV Poczdam. Mecz odbędzie się 28 września o godz. 16:30 na stadionie przy ul. Słowiańskiej 78. Wstęp biletowany bezpłatny. Szczegóły na: http://tickets.rugby7.pl

Klasyfikacja końcowa I Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Gietrzwałdzie:
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk
2. Black Roses Posnania
3. Juvenia Kraków
4. Diablice Ruda Śląska
5. Legia Warszawa
6. AZS AWF Warszawa
7. KS Rugby Gietrzwałd
8. KS Budowlani Łódź9. Flota Gdynia
10. Legia II Warszawa
11. GRT Olsztyn

Źródło: Biuro prasowe Black Roses Posnania – Łukasz Nowak

Author: Wojciech Budzyk