GKS Katowice lepszy od Polonii w starciu beniaminków

19 kolejka Ekstraklasy Kobiet przyniosła pierwsze starcie beniaminków w tym sezonie mimo, że trwa runda rewanżowa. Decyzją zarządu Polonii mecz w Katowicach klub oddał walkowerem mimo, że zawodniczki chciały jechać na własny koszt, żeby rozegrać to spotkanie.

Do dzisiejszego meczu gospodynie, przystąpiły w dość okrojonym składzie, bez kilku podstawowych zawodniczek. Od samego początku widoczną przewagę uzyskały Gieksiary i na przerwę schodziły z zapasem trzech bramek.

Po godzinie gry katowiczanki prowadziły 6:0. Szóste trafienie autorstwa Joanny Wróblewskiej z około 30 metra było szczególnej urody. Po tak wysokim prowadzeniu Gieksiary czując się niezwykle pewnie na boisku bawiły się piłką i mimo kolejnych okazji nie zdobyły kolejnych bramek. W 66 minucie Patrycja Kościelna zdobyła honorowe trafienie dla Polonii. Było to bardzo ładne dla oka trafienie.

Polonia Poznań – GKS Katowice 1:6 (0:3)

66′ Patrycja Kościelna – 12, 20, 57, 59′ Joanna Wróblewska, 27′ Natalia Nosalik, 52′ Agata Sobkowicz

Polonia: Krajewska, Stefaniak, Cywińska, Czudzińska, Machowiecka, Sawicka, Liczbińska, Cerajewska, Kościelna, Boguszyńska, Jędraszyk
Rezerwa: Siejka, Nowak, Dziergas, Lewicka

GKS: Ludwiczak – Konkol, Hajduk, Olszewska, Buszewska – Nosalik (74′ Noras), Wróblewska, Koch (59′ Wojcik) – Kozak, Sobkowicz (60′ Brzęczek), Łąckiewicz-Oślizło (46′ Tkaczyk)

[ngg src=”galleries” ids=”27″ display=”basic_thumbnail”]

Author: Irek Pindral