Gol z karnego dał Warcie niezwykle ważne trzy punkty!

Warta Poznań przerwała serię trzech meczów bez zwycięstwa – po golu Michała Żebrakowskiego z rzutu karnego pokonała 1:0 Wigry Suwałki i uciekła na 5 pkt od strefy spadkowej.

Dla obu zespołów, zaangażowanych w walkę o utrzymanie się w Fortuna 1. Lidze, bezpośredni pojedynek był niezwykle istotny. Nie stał na najwyższym poziomie, ale emocji nie brakowało. Początkowo niewiele się działo. Pierwsze groźne sytuacje piłkarze zaczęli stwarzać dopiero po kwadransie gry. Bardziej aktywna w ofensywie była Warta Poznań. Bliski strzelenia gola był Michał Żebrakowski, ale głową posłał piłkę nad poprzeczką.

Bardzo blisko wyprowadzenia „Zielonych” na prowadzenie był Michał Grobelny, ale z kilkunastu metrów strzelił bardzo blisko spojenia słupka z poprzeczką. Do bramki nie trafił też Jakub Kiełb. Wreszcie, w ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia Tomasz Wajda podyktował rzut karny za faul na Michale Jakóbowskim. Przy próbie z 11 m nie zawiódł Michał Żebrakowski, którym pewnym strzałem pokonał Damiana Węglorza. Arbiter pozwolił poznaniakom nacieszyć się z gola, po czym zakończył pierwszą część.

Warta Poznań, która w pierwszej połowie miała kontrolę nad spotkaniem, w drugiej części oddała inicjatywę gościom. Nie mieli oni jakichś dogodnych okazji, ale często wykonywali stałe fragmenty gry, po których w polu karnym „Zielonych” robiło się gorąco. W 78. minucie goście pokonali Adriana Lisa, ale sędzia nie uznał bramki z powodu spalonego.

Podopieczni Petra Nemca wyprowadzili kilka groźnych kontrataków. Na bramkę Wigier strzelali Wojciech Fadecki, Grzegorz Szymusik i Robert Janicki, ale żadna z tych prób nie zakończyła się golem. W efekcie kibice do ostatnich sekund drżeli o to, czy Warta Poznań utrzyma skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka. Udało się to i poznaniacy mogli się cieszyć z kompletu punktów, który przybliża ich do pozostania w lidze.

Warta Poznań – Wigry Suwałki 1:0 (1:0)