II miejsce Black Roses na inaugurację rundy wiosennej w Warszawie

Zawodniczki Black Roses Posnania rozpoczęły rundę wiosenną od wywalczenia srebrnego krążka w V Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet, który został rozegrany na obiekcie warszawskiego AWF-u. W finale po zaciętej walce poznanianki musiały uznać wyższość Biało-Zielonych Ladies Gdańsk. 

W turnieju ligowym rozgrywanym w Warszawie zespół Black Roses poprowadził były trener drużyny oraz selekcjoner reprezentacji Polski – Tomasz Kapustka. Decyzją sztabu szkoleniowego dotychczasowy trener Black Roses, Arkadiusz Mąkina zajmuje się przygotowaniem i prowadzeniem zespołu w rozgrywkach międzynarodowych. Fazę grupową poznanianki zakończyły na drugim miejscu po wygranych z gospodarzami turnieju AZS AWF Warszawa 52:0 oraz Juvenią Kraków 46:0. Zawodniczki trenera Tomasza Kapustki dzięki skutecznej grze w ataku oraz dobrej obronie zdobyły w tych dwóch meczach aż 16 przyłożeń, nie tracąc przy tym żadnego.

W finale Black Roses miały okazję do rewanżu na Biało-Zielonych za mecz grupowy, w którym przegrały z gdańszczanami 0:19. Finał również dobrze rozpoczął się dla Biało-Zielonych, które po dwóch przyłożeniach i indywidualnej akcji Katarzyny Paszczyk schodziły na przerwę przy prowadzeniu 19:5. W drugiej połowie pomimo dobrej postawy poznańskiej drużyny, zawodniczki trenera Janusza Urbanowicza powiększyły przewagę wygrywając ostatecznie 31:5.

Pierwszy rozgrywany w rundzie wiosennej turniej Mistrzostw Polski Kobiet zawodniczki Black Roses zakończyły na drugim miejscu. Na najniższym stopniu podium znalazła się Juvenia Kraków. Następny turniej Mistrzostw Polski Kobiet zostanie rozegrany także w Warszawie 27 kwietnia. Tym razem gospodarzem turnieju będzie drużyna warszawskiej Legii.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk 
2. Black Roses Posnania
3. Juvenia Kraków
4. AZS AWF Warszawa
5. Diablice Ruda Śląska
6. Miedziowe Lubin
7. RC Legia Warszawa
8. KS Rugby Gietrzwałd
9. Biało-Zielone Ladies II Gdańsk 
10. Tygrysice Orkan Sochaczew
11. KS Budowlani Łódź – ŁRK
12. RC Legia II Warszawa

Źródło: Biuro prasowe Black Roses Posnania – Łukasz Nowak

[ngg src=”galleries” ids=”30″ display=”basic_thumbnail”]

Author: Wojciech Budzyk